Przygotuj się na:

Utrudnienia na Ursynowie

W weekend na Płaskowickiej ciąg dalszy prac związanych z budową Południowej Obwodnicy Warszawy. Z utrudnieniami muszą liczyć się kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej.

20 pseudokibiców napadło na tramwaj. Ranny szesnastolatek

TVN Warszawa

Artur Węgrzynowicz/ tvnwarszawa.plPobili pasażera tramwaju

Na wiadukcie przy Dworcu Gdańskim grupa mężczyzn zaatakowała pasażerów. - Wbiegli do tramwaju w kominiarkach, wrzucili kilka petard, pobili pasażera - relacjonuje reporter tvnwarszawa.pl Artur Węgrzynowicz.

Do zdarzenia doszło w tramwaju linii nr 6 jadącym w kierunku Placu Wilsona. - Dwudziestu zamaskowanych mężczyzn napadło na grupę nastolatków. Jeden z nich, szesnastolatek, został zabrany do szpitala przez pogotowie. Poszkodowany nie oczekuje ścigania sprawców - mówi Piotr Świstak z zespołu prasowego komendy stołecznej.

Kibice Polonii?

- Mężczyźni wrzucili do tramwaju petardy - dodaje Świstak. Wywołało to panikę wśród pasażerów.

Jak dowiedzieliśmy się z nieoficjalnych źródeł, zamaskowani mężczyźni to kibice Polonii, jeden z zaatakowanych nastolatków był w koszulce Legii.

Jak informuje policja, w pojeździe nie było monitoringu - To starszy model tramwaju - mówi Świstak.

Funkcjonariusze szukają sprawców napadu.

Policja apeluje, by osoby posiadające jakiekolwiek informacje na temat opisanego zdarzenia pilnie skontaktowały się z najbliższą jednostką policji lub pod numerem alarmowym 112.

Policja: pełna gotowość przed meczem

W niedzielny wieczór na stołecznych ulicach jest więcej policji niż zazwyczaj. Legia wygrała z Lechem i obroniła tytuł mistrza. - Przygotowane siły i środki są adekwatne do tak poważnej imprezy masowej. Naszym priorytetem jest zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom i kibicom, którzy przyszli na ten mecz - mówi Piotr Świstak z komendy stołecznej.

Kibice i piłkarze świętowanie rozpoczęli już tydzień temu, kiedy Legia zapewniła sobie tytuł mistrza Polski.

Zobacz, jak świętowali tydzień temu:

Kibice odpalili race
Lech Marcinczak /tvnwarszawa.pl

Niektórzy z radości wspinali się na palmę przy rondzie de Gaulle'a:

Kibice na rondzie de Gaulle'a
Lech Marcinczak/ tvnwarszawa.pl

kś//ec