20 lat Ursusa. Dzielnica świętuje

Warszawa

wikipediaUrsus 20 lat temu odłączył się od Ochoty

20 lat temu Ursus odłączył się od Ochoty i stał się warszawską dzielnicą. Obchody zaczną samorządowcy. Więcej atrakcji dla mieszkańców będzie w lecie.

W tym roku przypada XX rocznica usamodzielnienia się Ursusa, który 1 styczna 1993 roku, po kilkuletnich staraniach, został wyłączony z Ochoty i stał się samodzielną, wówczas ósmą warszawską dzielnicą.

28 lutego (czwartek) o godzinie 18.00, w Ośrodku Kultury ARSUS odbędzie się uroczysta sesja Rady Dzielnicy. Zostaną na nią zaproszeni goście, wśród których znajdą się m.in. byli członkowie rady i zarządu dzielnicy.

Wystawa, spektakl, koncert

Dr Henryk Linowski, pierwszy burmistrz Ursusa, a zarazem inicjator i promotor uzyskania samodzielności podzieli się wspomnieniami.

Podczas uroczystości odbędzie się wernisaż wystawy fotografii Ireneusza Barskiego pt.: "Ursus wczoraj i dziś" oraz spektakl "Tu też zaczyna się Warszawa".

Na scenie wystąpią: Kapela podwórkowa z Targówka, zespół taneczny Sztajerek, oraz dziecięcy zespół wokalny pod kierunkiem Anny Kałużnej.

Latem imprezy na powietrzu

Dzielnica planuje świętować swoje usamodzielnienie przez cały rok. Latem, w ramach Dni Ursusa, odbędą się imprezy plenerowe. Będzie m.in. gra miejska "Mapa cennych wspomnień dzielnicy" oraz wystawa plenerowa "Ursus wczoraj i dziś" prezentowana w różnych częściach dzielnicy.

su/b