Przygotuj się na:

MARATON WARSZAWSKI

Maraton i Półmaraton Warszawski startują w ostatni weekend września. Po raz pierwszy trasy obu biegów zostaną połączone, a na stołecznych ulicach pojawi się około 10 tysięcy biegaczy. Do rywalizacji staną także uczestnicy Mistrzostw Świata Głuchych w Maratonie. Trasa królewskiego dystansu będzie prowadziła przez Śródmieście, Mokotów, Pragę, Żoliborz i Bielany. W planach są też biegi towarzyszące: Bridgestone Sztafeta Maratońska oraz New Balance Bieg na Piątkę.

Najnowsze

20 chętnych do przebudowy mostu

Najnowsze

wikipedia/Creative Commons/HiuppoMost Grota

20 firm zakwalifikowało się do drugiego etapu przatargu na przebudowę mostu Grota. Przeprawa ma być gotowa pod koniec 2014 roku.

Do ogłoszonego na początku roku przetargu stanęły 22 firmy. Jak informują przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad do drugiego etapu przeszło 20. Teraz będą musiały złożyć oferty, w których ujawnią ceny jakie chcą za przebudowę mostu Grota. Mają czas do 20 sierpnia. Zielone światło od ministra

Kilka miesięcy temu drogowcy otrzymali potwierdzenie z ministerstwa, że dostaną pieniądze na remont przeprawy. Według założeń most ma zostać poszerzony do pięciu pasów ruchu w obu kierunkach (dwa dla drogi S8 i trzy dla ruchu lokalnego).

W ramach przebudowy Trasy AK od ul. Modlińskiej do Powązkowskiej powstaną również ekrany akustyczne, nowe chodniki oraz ścieżeki rowerowe. Planowany termin oddania do użytku mostu to koniec 2014 roku. bf/b

Źródło zdjęcia głównego: wikipedia/Creative Commons/Hiuppo