Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

2 miliony złotych na 8 nowych wind

Warszawa

fot

Nagminnie dewastowane windy przy rondzie Dmowskiego będą wymienione do końca roku. Zarząd Dróg Miejskich wyda na ten cel blisko 2 mln zł.

O problemach z windami przy rondzie pisaliśmy nie raz. Chuligani wybijali szyby, wyrywali drzwi – drogowcy tylko w pierwszej połowie tego roku musieli interweniować w tym miejscu ponad 100 razy.

Do końca roku

Za każdym razem Zarząd Dróg Miejskich musiał wydawać pieniądze na naprawę dźwigów, które często po prostu nie działają. Ale ma się to zmienić. Drogowcy ogłosili przetarg i wyłonili firmę, która ma wymienić windy.

- Wyłoniliśmy firmę Wiwra, która za 2 mln zł wymieni wszystkie osiem dźwigów – mówi Adam Sobieraj, rzecznik ZDM. – Jest już podpisana umowa. W każdej chwili firma może przystąpić do pracy. Ma czas do końca roku – dodaje.

Nowe windy mają być wyposażone w monitoring, ale także w specjalne czujniki wilgoci. Dzięki temu urzędnicy chcą powiedzieć stop wybrykom przechodniów, któzy z dźwigów robili sobie toalety. Gdy delikwent przyjdzie za potrzebą do nowej windy, czujnik wyśle sygnał do ochrony, a z głośników rozlegnie się automatyczne ostrzeżenie.

ran/ec