"2 kilometry do przystanku" Mieszkańcy proponują zmiany


Budowa kolektora "W" w Wawrze daje się we znaki pasażerom komunikacji miejskiej. Zmieniły się trasy autobusów. - Teraz do najbliższego przystanku, przy którym zatrzymuje się linia 147, mamy dwa kilometry - napisał na warszawa@tvn.pl Paweł. I proponuje zmiany tras 147 i 119. ZTM też planuje pewne korekty.

- Od poniedziałku przeżywamy prawdziwy horror. Zarząd Transportu Miejskiego zabrał nam wszystkie linie autobusowe, które po tej ulicy kursują: 305, N72 i najważniejszą dla nas linię 147. Na dodatek skierował ją w zupełnie inne rejony dzielnicy - pisze Paweł.

"Musieliśmy wycofać 147 ze Zwoleńskiej"

ZTM przekonuje, że musi dostosować trasy do budowy. - Projekt organizacji ruchu, przygotowany przez wykonawcę inwestycji, zakładał jednokierunkowe zamknięcie ul. Zwoleńskiej. O tym, że ulica zostanie zamknięta w obu kierunkach zostaliśmy poinformowani oficjalnie dopiero 2 listopada - opowiada Andrzej Skwarek z biura prasowego ZTM.

- Byliśmy zmuszeni całkowicie wycofać autobusy z ul. Zwoleńskiej. Po wizji lokalnej stwierdzono możliwość uruchomienia linii zastępczej, zawracającej na stacji gazowej. Jednak, zgodnie z informacją od wykonawcy, niebawem rejon stacji znajdzie się w strefie robót. Byłoby to więc rozwiązanie krótkoterminowe - dodaje rzecznik.

Propozycja trasy 147 według mieszkańców

Mieszkańcy przekonują jednak, że jest możliwość zmodyfikowania trasy 147, uwzględniając budowę kolektora i wyłączone z ruchu ulice.

- Mamy propozycją, aby ZTM skierował linię 147 na trasę: Dw. Wschodni Kijowska - ... - Bronowska - Trakt Lubelski - WĘDKARSKA - przystanek końcowy zlokalizowany przed rondem w Miedzeszynie - pisze Paweł i przesyła mapki z nowymi trasami autobusów. Według niego taka zmiana pozwoli zachować połączenie centralnego Zerznia i przystanków Zwoleńska z Gocławiem i Saską Kępą.

Przeczytaj całą wiadomość od internauty:

ZTM się przyjrzy

Propozycje internauty przesłaliśmy do ZTM. Andrzej Skwarek obiecał, że Zarząd Transportu Miejskiego przeanalizuje je.

- Zdajemy sobie sprawę, że obecna sytuacja w rejonie Zwoleńskiej wymaga poprawy - mówi Skwarek. - Analizujemy propozycję pasażerów, dotyczącą wydłużenia linii 147 do ul. Wędkarskiej, biorąc jednocześnie pod uwagę zmianę trasy linii 119 do skrzyżowania Traktu Lubelskiego i ulicy Wędkarskiej - dodaje.

ZTM zwrócił się także z oficjalnym pismem do urzędu dzielnicy Wawer z wnioskiem o możliwość skierowania komunikacji na ulice Borków i Juhasów (ul. równoległa do Zwoleńskiej). - Konieczny jest demontaż progów i zaprojektowanie przystanków, co leży w gestii samorządu - podkreśla Skwarek.

Budowa powoduje utrudnienia

Kolektor na którego budowę miasto przeznaczyło 70 milionów złotych będzie biegł wzdłuż ulic: Zwoleńskiej, Traktu Lubelskiego, Kadetów i Nowozabielskiej (ulicy projektowanej pomiędzy ul. Kadetów a Stoczniowców). Jego budowa pozwoli podłączyć wszystkie osiedla i domy położone w zachodniej części Wawra do sieci kanalizacyjnej (obecnie w tym rejonie mieszkańcy muszą korzystać z szamba).

Zanim to nastąpi, mieszkańców czekają spore utrudnienia. Potrwają do końca 2012 roku. W związku z zamknięciem ul. Zwoleńskiej w nocy z niedzieli na poniedziałek (z 6 na 7 listopada) zamknięty został fragment przy skrzyżowaniu z Rogatkową. Swoje trasy zmieniły ważne dla tej części Wawra autobusy.

Jeśli chcesz nas zainteresować jakimś tematem pisz na warszawa@tvn.pl. Możesz też opublikować swoją informację bezpośrednio w portalach tvnwarszawa.pl lub Kontakt24.

as/par//mz

Pozostałe wiadomości