2 bramki i 3 punkty. Legia w fotelu lidera

Warszawa

Legia Warszawa pokonała na własnym boisku najsłabszy ligowy zespół - ŁKS Łódź 2:0. Bramki zdobyli Rafał Wolski i Michał Kucharczyk. Podopieczni Macieja Skorży, przynajmniej do niedzieli, są liderem T-Mobile Ekstraklasy.

W zespole Legii zadebiutował dziś nowy napastnik Ismael Blanco, ale bohaterami byli młodzi Polacy.

Pierwszy raz piłka zatrzepotała w siatce ŁKS-u już w 7. minucie. Ale Miroslav Radović był na pozycji spalonej, dlatego sędzia słusznie nie uznał gola. Legioniści przeważali w pierwszym kwadransie gry, ale dwie najgroźniejsze sytuację stworzyli łodzianie. Dobrze interweniujący Duszan Kuciak i Michał Żewłakow uratowali Legię przed utratą bramki.

1:0 po szybkiej kontrze

W 25. minucie świetny kontratak lewym skrzydłem wyprowadził Jakub Wawrzyniak. Zagrał wzdłuż linii pola karnego, Danijel Ljuboja przepuścił piłkę, ta dotarła do Rafała Wolskiego, który mocnym strzałem nie dał szans Bogusławowi Wyparle. 12 minut później ten sam zawodnik miał szansę na podwyższenie prowadzenia Legii, ale przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem ŁKS. Do szatni legioniści zeszli z jednobramkową zaliczką.

ŁKS tylko w poprzeczkęW drugiej połowie warszawski zespół nie grał już tak dobrze. Gorąco pod bramką gospodarzy zrobiło się w 64. minucie. Do piłki w polu karnym doszedł Marek Saganowski i uderzył w poprzeczkę. Jak się później okazało, była to najlepsza sytuacja łodzian.

Wynik w 73. minucie podwyższył Michał Kucharczyk. Przejął piłkę od Ljuboji i bez wahania oddał strzał na bramkę gości.

Legia liderem Ekstraklasy

- Odnieśliśmy zwycięstwo i to najważniejsze. Wygraliśmy trudny mecz z niewygodnym da nas przeciwnikiem. Dziś nawierzchnia nie sprzyjała nikomu. Było przez to sporo przypadku - powiedział po meczu trener Legii Maciej Skorża.

Wynik 2:0 pozwolił Legii wspiąć się na fotel lidera Ekstraklasy. Stołeczny zespół pozostanie nim co najmniej do niedzieli. Jeśli jednak Śląsk Wrocław wygra z Widzem Łódź, wróci na fotel lidera.

CZYTAJ WIĘCEJ NA LEGIA.COM

Legia Warszawa - ŁKS Łódź 2:0 (1:0)

Bramki: Rafał Wolski 24', Michał Kucharczyk 73'

Widzów: 20 424

Legia Warszawa: 12. Dusan Kuciak - 2. Artur Jędrzejczyk, 6. Michał Żewłakow, 15. Inaki Astiz, 14. Jakub Wawrzyniak - 32. Miroslav Radović (59` 33. Michał Żyro), 5. Janusz Gol, 25. Jakub Rzeźniczak, 27. Rafał Wolski (87` 9. Nacho Novo) - 28. Danijel Ljuboja, 22. Ismael Blanco (46` 18. Michał Kucharczyk)ŁKS Łódź: 30. Bogusław Wyparło - 20. Artur Gieraga, 6. Piotr Klepczarek, 8. Michał Łabędzki, 2. Ronald Gercaliu, 4. Wojciech Łobodziński, 17. Maciej Iwański (66` 11. Marcin Mięciel), 15. Antoni Łukasiewicz, 3. Olegs Laizans, 22. Robert Szczot (53` 14. Grzegorz Bonin) - 10. Marek Saganowski

Legia.com/bf/bako