192 metry, 37 pięter i 836 schodów. Bieg na szczyt budynku Rondo 1

Warszawa

Po raz siódmy odbył się bieg na szczyt budynku "Rondo 1" - jednego z najwyższych w Warszawie. Uczestnicy musieli wbiec na 37 piętro. Celem była też pomoc dzieciom ze Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce w Polsce.

Co roku impreza przyciąga rzesze amatorów, a także najlepszych zawodników z zagranicyi polskie gwiazdy. Liczba osób biorących w wydarzeniu była ograniczona. Na listę mogło zapisać się tylko 500 uczestników.

- Cieszymy się, że 11 marca 2017 możemy ponownie zaprosić do Rondo 1 – mówił Marek Jakubiak, Head ofReal Estate, Central & Eastern Europe w Deutsche Asset Management. – Nie zmienia się również główny cel zawodów, którym jest pomoc dzieciom ze Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce w Polsce. Cały dochód z opłat startowych zawodników zostanie przekazany właśnie na ten cel. Do tej pory udało nam się zebrać blisko 150 tysięcy złotych – dodał.

Tegoroczna edycja biegu rozpoczęła się od rywalizacji strażaków. Głównym punktem imprezy był bieg dla dzieci z SOS Wioski Dziecięce. Bieg Na Szczyt Rondo 1 organizowany jest nieprzerwanie od 2011 roku.

md/gp