Przygotuj się na:

ZWĘŻONY MOST ŚWIĘTOKRZYSKI

Do końca października kierowców czekają utrudnienia na moście Świętokrzyskim. Drogowcy rozpoczęli wymianę wyeksploatowanej dylatacji na wschodniej części przeprawy. Prace będą podzielone na etapy, a każdy z nich będzie wiązał się ze zwężeniem jezdni.

Najnowsze

19. Dzielnica i "dom z pracownią artystów" nagrodzone

Najnowsze


19. Dzielnica i dom z pracownią artystów na Bródnie znalazły się wśród wyróżnionych w prestiżowym konkursie "Życie w architekturze" na najciekawsze polskie realizacje z lat 2000-2012. Nagrody rozdano w zmodernizowanych wnętrzach dawnego hotelu Saskiego.

"Specjalnie na tę okazję do Warszawy przyjechali najważniejsi przedstawiciele środowiska architektonicznego w Polsce, a także ludzie kultury i sztuki oraz przedstawiciele biznesu i władz samorządowych" - piszą przedstawiciele organizatora konkursu – miesięcznika "Architektura-Murator".

Dwa warszawskiebudynki z nagrodami

Pierwszą nagrodę otrzymało Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka w Katowicach autorstwa architektów Dariusza Hermana, Piotra Śmierzewskiego i Wojciecha Subalskiego.Nagrodę główną wręczył osobiście prezydent Bronisław Komorowski.

Przyznano też cztery nagrody w czterech kategoriach. Tutaj znalazło się miejsce dla warszawskich budynków. W kategorii Najlepszy Budynek Wielorodzinny wygrała wolska 19. Dzielnica, a Najlepszym Budynkiem Jednorodzinnym okazał się dom z pracownią artystów na Bródnie.

Uznanie dla CNK

W kategorii Najlepszy Budynek Użyteczności Publicznej zwyciężyło Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka w Katowicach, a na Najlepszą Przestrzeń Publiczną – Zintegrowany Węzeł Przesiadkowy we Wrocławiu.

Wyróżnienia przyznali także członkowie rządu. Uznanie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego zdobyło warszawskie Centrum Nauki Kopernik. Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Barbara Kudrycka doceniła Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej, a Minister Sportu i Turystyki Joanna Mucha – halę sportową w Pankach k. Częstochowy.

ran//ec

Źródło zdjęcia głównego: P. Tuora / 19. Dzielnica.pl