180 turystów uziemionych na Okęciu

Warszawa

TVN24Turyści nie odlecieli do Egiptu

180 turystów, którzy mieli lecieć na wakacje do Egiptu zostało uziemionych na Lotnisku Chopina. Linie lotnicze OLT Express odwołały wszystkie loty czarterowe. Najprawdopodobniej dzisiaj spółka OLT Express Poland zgłosi wniosek o upadłość.

- Jeszcze wczoraj potwierdzaliśmy lot i przewoźnik miał nas zawieźć na miejsce. Dzisiaj o godzinie 3 okazało się, że nie polecimy - mówiła na antenie TVN 24 pani Jolanta, która miała wyjechać do Egiptu. - W tej chwili jesteśmy w drodze do hotelu, mamy czekać na informację co dalej - dodała.

Na stronie internetowej linii pojawił się komunikat informujący, że od 31 lipca realizowane przez OLT Express Poland sp. z o.o. przeloty czarterowe na rejsach zagranicznych zostają zawieszone.

Dzisiaj wniosek o upadłość?

- Faktycznie, wszystkie loty, wykonywane przez spółkę OLT Express Poland, zostały dzisiaj odwołane - potwierdziła Magdalena Grzybowska, rzeczniczka prasowa linii. - Najprawdopodobniej dzisiaj spółka OLT Express Poland zgłosi wniosek o upadłość - dodała.

- Jest to sytuacja niestandardowa, niekontrolowana, dodatkowo miała miejsce w nocy, stąd informowanie pasażerów było utrudnione. Poinformowaliśmy ich najszybciej jak mogliśmy. Pasażerowie muszą kierować roszczenia bezpośrednio do biur podróży - wyjaśniła w rozmowie z redakcją Kontaktu24.

Szukają lotów zastępczych

Jak poinformował, Semir Hamuda, prezes biura podróży Sun&Fun, które miało wyczarterowane loty w OLT Express na Lotnisku Chopina na odlot czeka 180 osób.

Z kraju nie wylecieli też klienci biura podróży Itaka. Piotr Henicz, wiceprezes Zarządu Biura Podróży Itaka, mówi, że z Warszawy do Sharm el-Shejk w Egipcie miało dziś o godz. 9.30 lecieć 180 osób. Jednak klienci zostali poinformowani w nocy smsami o sytuacji. Ci, którzy byli już w drodze i zdążyli dojechać na lotniska są obecnie kwaterowani w hotelach.

180 pasażerów nie wyleciało do Egiptu
TVN24

CZYTAJ WIĘCEJ NA KONTAKCIE24

Kontakt24//ran/b