170 tysięcy na nagrody dla 3 prezesów miejskich spółek

Warszawa

fot. tvnwarszawa.pl

Prezydent miasta zdecydowała o przyznaniu rocznych nagród prezesom trzech spółek - Metra Warszawskiego, Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociagów i Kanalizacji, a także Pałacu Kultury i Nauki. Łącznie ponad 170 tys. zł. - To nie są pieniądze miasta, ale spółek - tłumaczy Ratusz.

Prezes Zarządu MPWiK dostanie 62 tys. 181 zł, prezes zarządu Metra Warszawskiego - 62 tys. 182,44 zł, prezes zarządu PKiN - 50 tys. zł. Tak w liczbach wyglądają przyznane przez prezydent miasta nagrody za rok 2010. Stosowne zarządzenia ukazały się w biuletynie informacji publicznej w środę.

"To nie są pieniądze miasta"

- Te pieniądze nie pochodzą z budżetu miasta. Są to pieniądze spółek, które one same sobie wypracowały – podkreśla Bartosz Milczarczyk, rzecznik ratusza.

Za co prezesi otrzymali nagrody? - Za rozwój spółek, utrzymywanie ich w dobrej kondycji i cięcie kosztów - wylicza Milczarczyk.

Jak mówi, prezes MPWiK został nagrodzony chociażby za oddaną w ubiegłym roku stację uzdatniania wody. Z kolei prezes Metra m.in. za prowadzenie inwestycji pod nazwą: II linia podziemnej kolejki.

ran/mz