Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

17-latek próbował zabić matkę

Warszawa

fot. KSP

Mokotowscy policjanci zatrzymali 17-latka podejrzanego o próbę zabójstwa matki. Zaledwie godziny potrzebowali funkcjonariusze, aby sprawca tego przestępstwa trafił za kratki. Jakub G. usłyszał zarzut i został tymczasowo aresztowany przez sąd. Grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Do tragedii doszło w jednym z domów na terenie dzielnicy. 17-latek zaatakował swoją matkę krótko po tym, jak wróciła z pracy. Nastolatek ranił ją nożem, a następnie uciekł. Kobieta z raną szyi trafiła do szpitala.

Grozi mu dożywocie

Kiedy informacja o tym zdarzeniu dotarła do policjantów, rozpoczęli poszukiwania sprawcy. Już godzinę później zatrzymali 17-latka nieopodal miejsca zamieszkania. Jakub G. został przewieziony do komendy, a sprawą zajęli się funkcjonariusze zwalczający przestępczość przeciwko życiu i zdrowiu.

W czwartek Jakub G. został przesłuchany w prokuraturze, gdzie usłyszał zarzut za usiłowanie zabójstwa. Na wniosek prokuratora 17-latek został tymczasowo aresztowany przez sąd na okres trzech miesięcy. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.