"17" już jeździ na Tarchomin. "Korzysta mało osób"

Warszawa

Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl"17" już jeździ na Tarchomin

Pasażerowie mogą już dojechać "17" na Tarchomin. Jednak na razie mało kto korzysta z tej linii tramwajowej na Białołęce.

"17" jeździ ze Służewca na Tarchomin od poniedziałku. - Na razie mało osób wsiada do tej linii na Białołęce - relacjonuje Mateusz Szmelter, reporter tvnwarszawa.pl. - Większość czeka na "2" - dodaje.

Nowa trasa

Od poniedziałku trasa linii 17 została wydłużona. Wyglądała tak: SŁUŻEWIEC - (...) - Cm.Włoski - Świderska -Stare Świdry - Myśliborska - Tarchomin - Mehoffera - TARCHOMIN KOŚCIELNY.

ZTM uruchamia też 3 dodatkowe przystanki Tarchomin Kościelny - jeden dla wsiadających oraz dwa techniczne. Podróż całą trasą zajmie około 80 minut.

Będzie to druga linia, którą mieszkańcy Białołęki będą mogli podróżować z przystanku "Tarchomin Kościelny". Obecnie jeździ stamtąd krótką trasą linia 2, prowadzącą do Metra Młociny.

Likwidują E-6

Wydłużenie trasy linii 17 spowoduje zmiany w komunikacji autobusowej. Autobusy E-8 będą kursowały, w porannym i popołudniowym szczycie, na trasie Metro Młociny – Nowodwory w obu kierunkach.

Linia E-6 zostanie zlikwidowana. Na odcinku od metra Młociny do ulicy Mehoffera zastąpią ją częściej kursujące tramwaje linii 2, a pomiędzy ulicą Mehoffera i Nowodworami – autobusy E-8.

Miała być w lutym

Ponad dwa miesiące temu Zarząd Transportu Miejskiego informował, że "17" dojedziemy na Tarchomin do końca lutego. Dlaczego się nie udało?

- Prace przy podłączeniu przewodów do podstacji trakcyjnej trwały dłużej niż początkowo planowano - precyzuje Wiktor Paul z ZTM. Jak dodaje, start nowej trasy tramwaju zaplanowanej na 4 maja, nie jest zagrożony.

CZYTAJ TEŻ: ZIELONE DLA TRAMWAJÓW. OSZCZĘDNOŚĆ CZASU? NA RAZIE NIEWIELKA

Tramwaje mają jeździć szybciej na trasie W-Z
Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl

ep/ran