Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

160 km/h do Siedlec

Warszawa

| marca.com, PAPNowe rozkłady jazdy pociągów

21 pociągów przyśpieszonych, więcej kursów w godzinach szczytu czy podróż do Siedlec z zawrotną prekością 160 km/h - to najważniejsze zmiany w nowym rozkladzie Kolei Mazowieckich. Natomiast w przypadku Warszawskiej Kolei Dojazdowej rozkład nie ulegnie wiekszym zmianom.

Koleje Mazowieckie zwiększyły liczbę połączeń przyspieszonych z 14 do 21 na liniach do Radomia, Siedlec, Płocka i Ciechanowa.

Do tej pory w ciągu doby na torach pojawiało się 701 pociągów, od 10 grudnia będzie ich 792. – W godzinach szczytu zwiększyliśmy częstotliwość kursów o nawet dwa połączenia co godzinę – mówi Piotr Zatorski, dyrektor handlowy KM.

160 km/h do Siedlec

Po raz pierwszy zostanie uruchomiony poranny pociąg z Siedlec do Warszawy, który będzie jeździć z prędkością do 160 km/h. Nowością będzie też przyśpieszony pociąg z Radomia do Działdowa (przez Warszawę) oraz z Warszawy do Sierpca.

Ponadto pojawią się dodatkowe pociągi przyśpieszone ze Skierniewic i z Żyrardowa, które będą dojeżdżać do Warszawy przed godziną 9.00, a odjeżdżać po godzinie 15:00.

WKD bez zmian

Pociągi WKD tak jak dotychczas, będą kursowały z częstotliwością od 7 do 10 minut na najbardziej obciążonym odcinku pomiędzy Komorowem i Warszawą).

Utrzymane zostaną także stałe godziny odjazdów w poszczególnych kierunkach: 20 minut po każdej pełnej godzinie – do Grodziska Mazowieckiego i 10 minut przed każdą pełną godziną – do Milanówka.

O nowym rozkładzie Kolei Mazowieckich opowiada dyrektor marketingu spółki
| tvn24.pl, Sekcja dokumentacji i analiz TVN24

Przemysław Wenerskibf