151 z Gocławia do metra. Stara linia na nowej trasie

Warszawa

ZTM151 pojedzie do metra

Od 1 lutego mieszkańcy Gocławia w wygodniejszy sposób dostaną się do metra. Zarząd Transportu Miejskiego uruchomi ponownie, zlikwidowaną w 2013 roku, linię 151. Autobusy będzie jednak kursować na innej trasie.

151 jeździć będzie na trasie: RECHNIEWSKIEGO – Nowaka-Jeziorańskiego – Poligonowa – Ostrobramska – al. Stanów Zjednoczonych – most Łazienkowski – al. Armii Ludowej – Waryńskiego – METRO POLITECHNIKA.

Co 12 minut w szczycie

Jak tłumaczy ZTM, linia uruchomiona została ze względu na rozbudowę tej części miasta. - W tej sprawie rozmawialiśmy już wcześniej z władzami dzielnicy - informuje Magdalena Potocka z ZTM. Jak dodaje, wcześniej wybudowano przystanki przy ul. Nowaka-Jeziorańskiego.

Autobusy będą kursować, w godzinach szczytu, co 12 minut, a w pozostałych godzinach i w święta - co 20 minut.

Uruchomią nowe przystanki

Wraz z rozpoczęciem kursowania autobusów linii 151 zostaną uruchomione przystanki:

NOWAKA-JEZIORAŃSKIEGO 02 – przystanek na żądanie – zlokalizowany na ulicy Jana Nowaka-Jeziorańskiego bezpośrednio za skrzyżowaniem z ulicą Fieldorfa w kierunku wschodnim;

RECHNIEWSKIEGO 01 – przystanek na żądanie – zlokalizowany na ulicy Jana Nowaka-Jeziorańskiego przed skrzyżowaniem z ulicą Rechniewskiego w kierunku zachodnim;

RECHNIEWSKIEGO 02 – przystanek końcowy – zlokalizowany na ulicy Jana Nowaka-Jeziorańskiego przed skrzyżowaniem z ulicą Rechniewskiego w kierunku wschodnim.

Przystankowe roszady

Jednocześnie autobusy linii 141, 143 i 188, ze względów technicznych, nie będą obsługiwały przystanku KANAŁ GOCŁAWSKI 01.

Na przystanku nadal będą zatrzymywały się autobusy linii 182 oraz nowej linii 151. Trasy tych linii biegną ulicą Ostrobramską, dzięki czemu pojazdy mogą bezproblemowo podjeżdżać na przystanek.

Autobusy linii 141, 143 i 188, wyjeżdżające z al. Stanów Zjednoczonych, miały utrudniony dojazd do przystanku KANAŁ GOCŁAWSKI.

su/b