15 osób zatrzymanych w sprawie SKOK Wołomin

Warszawa

TVN24Problemy SKOK Wołomin

Kolejne 15 osób zostało zatrzymanych w związku z postępowaniami dotyczącym wyłudzeń kredytów i pożyczek na szkodę SKOK w Wołominie - przekazała we wtorek Prokuratura Krajowa. Zatrzymani mieli między innymi wprowadzać w błąd pracowników SKOK w celu wyłudzenia pożyczek na kwotę nawet czterech milionów.

Jak podała prokuratura, zatrzymań dokonano w poniedziałek i wtorek na polecenie Prokuratury Okręgowej Warszawa - Praga oraz Prokuratury Okręgowej w Gorzowie Wielkopolskim.

"Słupy"

Według Prokuratury Krajowej, podejrzewane osoby to tak zwane "słupy". "Zatrzymani, często w zamian za niewielkie korzyści majątkowe, przedkładali nierzetelne dokumenty w celu zawarcia umów pożyczek i kredytów. Wprowadzali oni w błąd pracowników SKOK w Wołominie wykazując, że posiadają zdolność kredytową. Pieniądze uzyskane z zawartych umów były następnie przekazywane innym osobom. W ten sposób wyłudzano pożyczki w kwotach od 920 tys. zł do blisko 4 mln. zł" - wskazała Prokuratura Krajowa.

Z informacji prokuratury wynika, że zatrzymanym zarzuca się pomocnictwo do wyłudzenia mienia znacznej wartości oraz przedłożenie nierzetelnej dokumentacji w celu uzyskania pożyczek i kredytów.

Grozi im za to do 10 lat więzienia.

Jak podała prokuratura, decyzje w zakresie stosowania środków zapobiegawczych zostaną podjęte po wykonaniu czynności z zatrzymanymi.

Kolejny SKOK w opałachTVN24
wideo 2/3

PAP,kz/r