Najnowsze

15 miesięcy utrudnień na torach. Sprawdź zmiany w komunikacji

Najnowsze

tvnwarszawa.plZmiany na torach

Kolejarze zamykają linię pomiędzy Warszawą Zachodnią a Gdańską – to oznacza zmiany w organizacji ruchu. Inaczej pojadą pociągi, wchodzi również w życie zamienne honorowanie biletów.

Zmiany obowiązują od 12 marca, a organizacja ruchu zmienia się aż na 15 miesięcy.

Pociągi SKM linii S9 kursować będą tylko w relacjach Warszawa Gdańska – Legionowo / Legionowo Piaski / Wieliszew i z powrotem. Z kolei z/w kierunku Nasielska, Ciechanowa, Mławy i Działdowa kursować będą tylko z/do stacji Warszawa Gdańska.

Zmiany w komunikacjiZTM

Co w zamian?

Na trasie linii 414 są dodatkowe przystanki obowiązujące jako warunkowe: PKP TORUŃSKA 01 i 02 PKP KOŁO 03 i 04. Bilety Kolei Mazowieckich są honorowane w pociągach SKM S3 i S9 na całej trasie, a S1 i S2 na odcinku Warszawa Wschodnia – Warszawa Zachodnia, na pierwszej linii metra na odcinku Dw. Gdański - Centrum; w tramwajach linii 1 na odcinku Dw. Gdański - pl. Zawiszy oraz 26 na odcinku Okopowa – Os. Wolska.

Biletami KM można się również posługiwać się w autobusach: 414 na odcinku PKP Toruńska – Rondo Zesłańców Syberyjskich; 523 na odcinku Dw. Zachodni – PKP Koło; 520 na odcinku Okopowa/Leszno – Płocka-Szpital; 105 na odcinku Rondo Daszyńskiego – PKP Kasprzaka;

Bilety ZTM (wszystkich rodzajów, na odpowiednie strefy) ważne są w pociągach KM: linii RL na odcinku Legionowo Przystanek – Warszawa Lotnisko Chopina; linii R9 i innych na odcinku Legionowo Przystanek/Wieliszew – Warszawa Gdańska; innych linii na odcinku Warszawa Wschodnia – Warszawa Zachodnia.

W niedzielę rusza jedna z większych inwestycji kolejowych w Warszawie. PKP Polskie Linie Kolejowe rozpoczną drugi etap modernizacji linii obwodowej na odcinku od Warszawy Gdańskiej do Warszawy Zachodniej. Warta około 196 milionów złotych inwestycja, oznaczać będzie duże utrudnienia dla pasażerów kolei i kierowców na Woli.

CZYTAJ WIĘCEJ O TEJ INWESTYCJI

Remont linii obwodowej rusza 12 marca
Remont linii obwodowej rusza 12 marcaMateusz Szmelter/ tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości