15 lipca zamkną Nowy Wspaniały Świat

Warszawa

tvnwarszawa.plTo już jest koniec

Centrum Kultury Nowy Wspaniały Świat 15 lipca wyprowadza się z Nowego Światu. Stowarzyszenie związane z Krytyką Polityczną nie znalazło do tej pory lokalu na kontynuowanie działalności.

- Pożegnamy się koncertem zespołu Koniec Świata. To będzie forma podziękowania dla tych, którzy brali udział w jego tworzeniu. Ostatnia impreza będzie 15 lipca - mówi Agnieszka Wiśniewska z Krytyki Politycznej.

1,2 tys. wydarzeń

Przez trzy lata w Nowym Wspaniałym Świcie odbyło się ok. 1,2 tys. wydarzeń kulturalnych, seminariów, wykładów i przeglądów filmów kina niezależnego, na które wstęp był bezpłatny.

- Były też premiery książek, zajęcia dla dzieci. Miejsce na swe działania znalazło tu 40-50 organizacji - podkreśliła Wiśniewska.

Umowa na lokal wynajmowany przez stowarzyszenie im. Stanisława Brzozowskiego, wygasa jednak z końcem lipca. Umowa najmu nie zostanie przedłużona, gdyż do lokalu istnieją roszczenia spadkobierców.

Chcieli przenieść się do Menory

Kontynuowanie działalności CK Nowy Wspaniały Świat umożliwiłoby wynajęcie lokalu na pl. Grzybowskim 2. Miasto zdecydowało jednak, by przekazać pomieszczenie Muzeum Historii Żydów Polskich.

PAP//band/roody