Przygotuj się na:

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Tegoroczne obchody Święta Niepodległości wiążą się z ogromnymi utrudnieniami. Bieg Niepodległości przetnie miasto na pół, a wzdłuż trasy marszu narodowców już od samego rana ustawione będą betonowe zapory.

14 osób trafiło na komendę. "W barwach Polonii i Legii"

Warszawa

- W związku z meczem Polonii z Legią 14 osób zostało doprowadzonych do jednostki policji. Będą przesłuchani. Wyjaśnimy też okoliczności ich udziału w szarpaninach i bójkach – mówi Mariusz Mrozek, rzecznik stołecznej policji.

Mrozek podał, że wśród tych 14 osób były 4 w barwach Legii, a pozostałe w barwach Polonii lub bez wyraźnego oznaczenia klubowego.

Według rzecznika piłkarskie derby przebiegły wyjątkowo spokojnie, chociaż na trybunie Polonii Warszawa doszło jednak do szarpaniny.

"Krótka bójka" na Kamiennej

- W drugiej połowie meczu doszło do incydentu na tak zwanej trybunie Kamiennej, którą zajmują kibice Polonii. Miała miejsce tam krótka bójka między zwaśnionymi kibicami tej drużyny - powiedział Mrozek.

Dodał, że policja zabezpieczyła monitoring z zajścia. Będą ustalane osoby, które brały udział w incydencie. Jak przekazał w rozmowie z tvnwarszawa.pl, organizator nie prosił o interwencję policji. Reagowały tylko służby porządkowe organizatora.

band/mz