Przygotuj się na:

WOLA: ZMIANY TRAS AUTOBUSÓW

Wraz z planowanym na kwiecień 2020 roku otwarciem nowych stacji metra na Woli zmienić się muszą trasy wielu linii autobusowych. Zarząd Transportu Miejskiego pokazał plany, które będą podstawą konsultacji społecznych. Początek 10 grudnia.

14-letnia Turczynka napadnięta na Ochocie

Warszawa

archiwum TVNPolicja bada okoliczności zdarzenia

Do ochockiej komendy wpłynęło zawiadomienie o napaści na 14-letnią Turczynkę. O zdarzeniu, do którego miało dojść w środę, poinformował ojciec dziewczyny. Pierwszą informację o sprawie otrzymaliśmy na Kontakt 24.

"Rano funkcjonariusz policji rozmawiał z mieszkańcami ulicy Słupeckiej na Ochocie. Podobno wczoraj (w środę - red.), w okolicy kamienicy Słupecka 11, okaleczono 14-letnią dziewczynę pochodzenia tureckiego. Funkcjonariusz nie podał więcej szczegółów. Chodził od mieszkania do mieszkania, by porozmawiać z mieszkańcami. Usiłował ustalić, które okna w mieszkaniach wychodzą na Słupecką" – czytamy w mailu przesłanym na Kontakt 24.

Ojciec złożył zawiadomienie

Opisaną przez internautę sytuację potwierdziła Edyta Wisowska z komendy rejonowej na Ochocie.

Jak informowała w komunikacie nadesłanym do redakcji Kontaktu 24, w środę na komendę zgłosił się ojciec 14-letniej dziewczynki. Mężczyzna złożył zawiadomienie o napaści.

"Policjanci z Komendy Rejonowej Policji Warszawa III prowadzą intensywne czynności, aby ustalić dokładny przebieg tego zdarzenia oraz osobę, która mogła mieć związek z napaścią. Sprawa jest dla nas niezwykle ważna i traktowana w sposób priorytetowy" - stwierdziła Wisowska.

Dopytywana telefonicznie, w jaki sposób zaatakowano 14-latkę, powiedziała, że "dla dobra śledztwa nie może nic więcej powiedzieć". Potwierdziła, że nastolatka jest obywatelką Turcji, a śledztwo w tej sprawie prowadzone jest pod nadzorem prokuratury. - Na tę chwilę nie możemy udzielić więcej informacji na ten temat - podsumowała policjantka.

Na tvnwarszawa.pl pisaliśmy też o zatrzymaniu mężczyzny, podejrzanego o dewastację Ośrodka Kultury Muzułmańskiej na Ochocie:

Zatrzymany za wybicie szyb w meczecieksp
wideo 2/4

kk/b