14-latkowie uciekli z domu i zabrali rodzicom samochód

Warszawa

KWP we Wrocławiu14-latkowie uciekli z domu

Jeden z nich zabrał samochód rodzicom, drugi w tym czasie spakował walizki i razem uciekli ze swoich domów. Dwaj 14-latkowie przejechali ponad 350 kilometrów i dotarli z Warszawy do Wrocławia. Zatrzymali ich policjanci z dolnośląskiej drogówki. Chłopcy tłumaczyli, że chcieli uciec do Czech.

- Wrocławscy policjanci ruchu drogowego, patrolując miasto, przed godziną 14 w środę zauważyli na ul. Legnickiej samochód volkswagen sharan. Wiedzieli już, że auto jest poszukiwane i dlatego zatrzymali je do kontroli - informuje st. asp. Paweł Petrykowski z dolnośląskiej policji.

Chcieli jechać do Czech

Okazało się, że kierującym jest 14-latek. Pasażerem był jego rówieśnik. Obaj chłopcy to mieszkańcy województwa mazowieckiego. Byli już od kilku godzin poszukiwani jako zaginieni.

- 14-latkowie opuścili miejsca zamieszkania w nocy. Jeden z nich zabrał samochód należący do rodziców. Zamierzali jechać do Czech - dodaje Petrykowski.

Samochód zabezpieczono, a chłopcy zostali przewiezieni do komisariatu policji. W godzinach wieczornych zostali przekazani rodzicom.

CZYTAJ TEŻ NA TVN24.PL

balu