130 mandatów, 60 odholowanych aut. Trwa akcja „Galeria”

Warszawa

Lech Marcinczak /tvnwarszawa.plTrwa akcja "Galeria"

Od kiedy kierowcy nie mogą pozostawiać swoich samochodów na długie godziny w Galerii Mokotów zastawiają każde wolne miejsce. Często z naruszeniem przepisów. Walczą z nimi strażnicy miejscy.

Jak już informowaliśmy 23 lipca ruszyła akcja „Galeria”. W jej ramach funkcjonariusze wlepiają mandaty wszystkim kierowcom, którzy nieprawidłowo zaparkowali. Niechciany upominek otrzymało już ponad 130 kierowców.

130 mandatów

- Działania prowadzone są w rejonie ulic: Wołoskiej, Rodziny Hiszpańskich, Domaniewskiej, Langego, Bryły, Lotników, al. Wilanowskiej – wylicza Katarzyna Dobrowolska z referatu prasowego stołecznej straży miejskiej. Jak dodaje, kierowcy lekceważą tu znak zakaz zatrzymywania się i to pomimo tabliczki informującej o usunięciu pojazdu na koszt właściciela.

- Od poniedziałku 23 lipca mandatami ukarano ponad 130 kierowców. Każdy z nich zapłaci 100 zł. Wydano ponad 60 dyspozycji usunięcia pojazdów – informuje Dobrowolska.

Parking biurowy

Problemy kierowców zaczęły się pierwszego czerwca, kiedy to władze Galerii Mokotów zdecydowały, że wprowadzą opłaty za parkowanie. Kierowcy muszą teraz płacić za postój dłuższy, niż trzy godziny. Miało to na celu ukrócenie nawyków pracowników okolicznych biur, którzy na parkingu w centrum handlowym zostawiali swoje auta na długie godziny.

wp//ec