13 tysięcy biegaczy na ulicach. Utrudnienia w ruchu

Warszawa

materiał prasoweTrasa biegu

W niedzielę odbędzie się 8. Półmaraton Warszawski. W biegu udział weźmie ponad 13 tysięcy osób. Kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej powinni przygotować się na utrudnienia.

Pierwsze utrudnienia dla kierowców rozpoczęły się w nocy z soboty na niedzielę. Obie jezdnie mostu Poniatowskiego zostały zamknięte. Jezdnia w kierunku do Śródmieścia (od ronda Waszyngtona do ronda de Gaulle’a) będzie wyłączona z ruchu w godz. 24.00-11.00, jezdnia w kierunku na Saską Kępę będzie zamknięta w godz. 24.00-13.30.

Natomiast tramwaje mostem nie będą przejeżdżały od godziny 8.00 do 11.00.

Wyłączona Wisłostrada

Od 9.00 do 12.00 z ruchu będzie wyłączona Wisłostrada w kierunku południowym na odcinku ul. Krasińskiego – ul. Gagarina.

Z powodu biegu w godzinach 10.00 - 11.00 będzie zamknięty parking przed Teatrem Wielkim. Utrudnienia nie ominą również mieszkańców ulicy Parkowej, Sulkiewicza, Lądowej i Krętej. Poruszanie się tymi ulicami nie będzie możliwe w godzinach od 10.30 do 13.00.

Utrudniony dojazd na Starówkę

Ponadto wyjazd ze Starego i Nowego Miasta będzie utrudniony w godz. 10.00 - 11.30 (zawodnicy pobiegną m.in. ulicami Krakowskie Przedmieście, Miodowa, Bonifraterska, Konwiktorska) – w tych godzinach wyjazd z tego rejonu będzie możliwy przez cały czas ul. Sanguszki w kierunku Wisłostrady, a dalej specjalnie wydzielonym pasem dla ruchu samochodowego między ul. Sanguszki a ul. Grodzką.

W godzinach 10.00-11.30 wjazd na teren Starego Miasta będzie zablokowany.

Z kolei wyjazd w rejonie całego Powiśla będzie możliwy przez ślimaki Trasy Łazienkowskiej (wjazd przez ul. Górnośląską w kierunku ul. Czerniakowskiej, skąd będzie można wjechać na Trasę Łazienkowską w obu kierunkach).

Dojazd na Powiśle będzie możliwy po zjechaniu z Trasy Łazienkowskiej na ul. Czerniakowską, a następnie przez ul. Łazienkowską. Przejazd przez Most Świętokrzyski będzie zamknięty w godz. 10.00-11.45.

Autobusy na objazdach

Na utrudnienia powinni przygotować się również pasażerowie komunikacji miejskiej. Swoje trasy na czas biegu zmieni co najmniej kilkanaście linii autobusowych i tramwajowych.

SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY NA STRONIE ZTM

TRASA BIEGU:

START – al. Poniatowskiego – most Poniatowskiego – wiadukt mostu Poniatowskiego – Al. Jerozolimskie – Nowy Świat – Krakowskie Przedmieście – Królewska (na odcinku od ul. Krakowskie Przedmieście do pl. Piłsudskiego) – pl. Piłsudskiego – Wierzbowa – Senatorska – Moliera – Focha – Ossolińskich – Krakowskie Przedmieście - Miodowa – pl. Krasińskich – Bonifraterska – Konwiktorska – Zakroczymska – Jeziorańskiego – Krajewskiego – Wybrzeże Gdyńskie (jezdnia zachodnia) – Wybrzeże Gdańskie (jezdnia zachodnia) – Wybrzeże Kościuszkowskie (jezdnia zachodnia/ wydzielony prawy pas ruchu od ul. Nowy Zjazd do ul. Karowej) – Wioślarska (jezdnia zachodnia) – Solec (jezdnia zachodnia/wydzielony prawy pas jezdni zachodniej dla ruchu samochodowego od ul. Górnośląskiej do ul. Łazienkowskiej) – Czerniakowska na odcinku od ul. Łazienkowskiej do ul. Suligowskiego (jezdnia zachodnia) – Suligowskiego – Podchorążych - Gagarina (jezdnia północna/wydzielony lewy pas jezdni północnej dla ruchu samochodowego) – Belwederska – Al. Ujazdowskie - pl. Trzech Krzyży – Nowy Świat - wiadukt mostu Poniatowskiego (jezdnia południowa) – most Poniatowskiego (jezdnia południowa) – al. Poniatowskiego (jezdnia południowa) – łącznik z al. Poniatowskiego w kierunku Wału Miedzeszyńskiego – Wał Miedzeszyński (jezdnia wschodnia/wydzielony lewy pas jezdni wschodniej dla ruchu samochodowego w kierunku mostu Świętokrzyskiego) - Wybrzeże Szczecińskie (jezdnia wschodnia/wydzielony lewy pas jezdni wschodniej dla ruchu samochodowego w kierunku mostu Świętokrzyskiego) - Sokola – Stadion Narodowy – META.

bf/b