Przygotuj się na:

WOLA: ZMIANY TRAS AUTOBUSÓW

Wraz z planowanym na kwiecień 2020 roku otwarciem nowych stacji metra na Woli zmienić się muszą trasy wielu linii autobusowych. Zarząd Transportu Miejskiego pokazał plany, które będą podstawą konsultacji społecznych. Początek 10 grudnia.

13 nowych stacji Veturilo. Targówek, Żoliborz, Białołęka

Warszawa

UD BiałołękaJedna z nowych stacji na Białołęce

W weekend udało się uruchomić 13 nowych stacji Veturilo: na Białołęce, Żoliborzu i Targówku. Wraz ze stacjami pojawiło się 205 kolejnych jednośladów. Trwają ostatnie przygotowania do uruchomienia miejskiego roweru w Konstancinie.

Jak informuje Zarzad Transportu Miejskiego, na Targówku otwarto sześć stacji w następujących lokalizacjach: Chodecka/Żuromińska, DK Zacisze/Blokowa, Rembielińska/Kondratowicza, Rondo Żaba, Teatr Rampa/Kołowa.

Cztery nowe stacje ma także Białołękę. Tam rowery będzie można wypożyczyć na ul. Hanki Ordonówny, Myśliborskiej (trasa mostu Skłodowskiej-Curie), u zbiegu Produkcyjnej i Modlińskiej oraz na Skarbka z Gór.

Na Żoliborzu kolejne trzy stacje stanęły przy placu Wilsona, na Potockiej i Broniewskiego.

Z Konstancina rowerem w czerwcu?

Już niebawem pięć stacji ma zostać uruchomionych w Konstancinie-Jeziornie. – Według zapewnień burmistrza 10 maja zostało podpisane porozumienia z ZTM. Podłoże pod wszystkie pięć stacji jest już gotowe – poinformował tvnwarsawa.pl Tomasz Nowicki, jeden z pomysłodawców miejskiego rowery w Konstancinie.

Jak dodał, start systemu zaplanowano na 15 czerwca, kiedy obchodzone są Dni Konstancina.

bf/b