125 tysięcy metrów kwadratowych zniszczonego asfaltu do wymiany

Warszawa

W tym roku aż 6 firm ubiega się o trzy kontrakty na odnowę nawierzchni ulic zarządzanych przez ZDM. Drogowcy otrzymali na ten cel 15 mln zł. W porównaniu do lat ubiegłych to ponad sześć razy mniej ulic do naprawy.

- Blisko 125 tysięcy mkw. nawierzchni warszawskich jezdni zostanie do końca sezonu wymienionych - poinformowała Urszula Nelken rzeczniczka Zarządu Dróg Miejskich – W tym roku otrzymaliśmy na remonty tylko 15 mln., jest to efekt małej zasobności miejskiego budżetu. Należy pamiętać, że to dopiero początek i mamy nadzieję, że w kasie miasta znajdą się jeszcze pieniądze na frezowanie – dodaje.

Sześć firm ubiega się o kontrakty na weekendowe remonty

Przetarg został podzielony na trzy części. Wystartowały w nim firmy: Efekt, Budimex, PBDiM, Strabag, Bilfinger Berger i Skanska.

Niepodległości, Belwederska, Sobieskiego do wymiany

ZDM wyremontuje te ze swoich dróg, które po zimie są w najgorszym stanie. Wymiana nawierzchni dotyczy ulic: Wólczyńskiej między Reymonta i Arkuszową; Stawki od Andersa do Okopowej; al. Niepodległości między Wawelską i Koszykową; Belwederską od Chełmskiej do Gagarina; al. Wilanowską między Wiertniczą i Sobieskiego; Sobieskiego od Nałęczowskiej do al. Wilanowskiej; Myśliborską między Światowida i Obrazkową; Świderską od Mehoffera do Wittiga; Żwirki i Wigury między 17 Stycznia a 1 Sierpnia.

as