Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

12 milionów złotych na remont Dźwigowej

Warszawa

fot. TVN 24

Zaledwie 300 metrów ulicy Dźwigowej jest już naprawiane po raz czwarty. – Chcemy to wreszcie zrobić dobrze – tłumaczą się drogowcy. Dla kierowców może to oznaczać jednak spore opóźnienie inwestycji.

Kiedy otworzą Dźwigową? – Nie czas jest ważny, ale jakość wykonania – odpowiada wymijająco Grażyna Lendzion, szefowa Zarządu Dróg Miejskich. Szef Zakładu Konserwacji i Remontu Dróg Wiktor Wojewódzki jest niewiele bardziej konkretny. – Chcielibyśmy zakończyć w tym roku, ale nie mogę tego zagwarantować – mówi.

Regularnie podmywana

Drogowcy wrócili tu już po raz czwarty w ciągu ostatnich dwóch lat. Wszystko przez podziemne cieki wodne i wody gruntowe, których lustro jest w tym rejonie położone bardzo wysoko. Ulica jest regularnie podmywana i nie ma dobrej instalacji odwadniającej. Drogowcy o podmywanie ulicy oskarżają kolejarzy, którzy są administratorami przebiegających w tym miejscu wiaduktów. Jednak inspektor nadzoru budowlanego właśnie ZDM-owi zlecił naprawę Dźwigowej.

Odpompowują wodę

Obecnie na placu budowy nie widać zbyt wielu robotników. Drogowcy twierdzą, że w tej chwili najważniejsze jest obniżenie lustra wody, a trwa to powoli i nie wymaga dużych sił. Na układanie nowej nawierzchni jeszcze sporo przyjdzie kierowcom poczekać.

Koszt remontu Dźwigowej urzędnicy oceniają na około 12 mln zł.

Mateusz Wróbel

mjc/ec