12 milionów złotych na remont Dźwigowej

Warszawa

fot. TVN 24

Zaledwie 300 metrów ulicy Dźwigowej jest już naprawiane po raz czwarty. – Chcemy to wreszcie zrobić dobrze – tłumaczą się drogowcy. Dla kierowców może to oznaczać jednak spore opóźnienie inwestycji.

Kiedy otworzą Dźwigową? – Nie czas jest ważny, ale jakość wykonania – odpowiada wymijająco Grażyna Lendzion, szefowa Zarządu Dróg Miejskich. Szef Zakładu Konserwacji i Remontu Dróg Wiktor Wojewódzki jest niewiele bardziej konkretny. – Chcielibyśmy zakończyć w tym roku, ale nie mogę tego zagwarantować – mówi.

Regularnie podmywana

Drogowcy wrócili tu już po raz czwarty w ciągu ostatnich dwóch lat. Wszystko przez podziemne cieki wodne i wody gruntowe, których lustro jest w tym rejonie położone bardzo wysoko. Ulica jest regularnie podmywana i nie ma dobrej instalacji odwadniającej. Drogowcy o podmywanie ulicy oskarżają kolejarzy, którzy są administratorami przebiegających w tym miejscu wiaduktów. Jednak inspektor nadzoru budowlanego właśnie ZDM-owi zlecił naprawę Dźwigowej.

Odpompowują wodę

Obecnie na placu budowy nie widać zbyt wielu robotników. Drogowcy twierdzą, że w tej chwili najważniejsze jest obniżenie lustra wody, a trwa to powoli i nie wymaga dużych sił. Na układanie nowej nawierzchni jeszcze sporo przyjdzie kierowcom poczekać.

Koszt remontu Dźwigowej urzędnicy oceniają na około 12 mln zł.

Mateusz Wróbel

mjc/ec