11 zgromadzeń na 11 listopada. "Ich trasy nie krzyżują się"

Warszawa

fot. Tomasz Zieliński, tvnwarszawa.pl, film TVN24Mówi Ewa Gawor

11 różnych zgromadzeń zarejestrowano na 11 listopada w Warszawie. Miasto chwali współpracę z organizatorami i zapewnia, że dzięki niej trasy marszów nie nakładają się. - Żadnej kolizji nie powinno być – twierdzi szefowa Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego.

- Mamy 11 zarejestrowanych zgromadzeń, jeden z organizatorów wycofał się, informację rozesłał nam dziś rano – mówiła podczas piątkowej konferencji prasowej Ewa Gawor, dyrektor Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w stołecznym ratuszu. – Na 11 zgłoszeń, cztery dotyczą Marszu Niepodległości. Cztery osoby zgłosiły, ale zbierają się w różnych miejscach. Wszystkie te zgłoszenia składają się na jeden marsz – dodała.

Bez dokładnych tras

Budzący największe obawy Marsz Niepodległości zadeklarowano na 50 tysięcy uczestników. Środowiska prawicowe przejdą od ronda Dmowskiego do pomnika Dmowskiego na placu Na Rozdrożu. - Nie podaję dokładnej trasy. Ona zostaje do decyzji organizatorów. Uważam, że podawanie dokładnej trasy może zakłócić przebieg zgromadzenia – tłumaczyła Gawor.

- Spotkałam się ze wszystkimi organizatorami większych zgromadzeń. Towarzyszyli mi koledzy ze śródmiejskiej komendy policji. Mówiliśmy o przebiegu zgromadzeń, było kilka wątpliwości co do tras. Organizatorzy je zweryfikowali. Efekt? Żadne zgromadzenia się nie krzyżują, trasy nie nakładają się. Żadnej kolizji nie powinno być – deklarowała Ewa Gawor.

Pokojowe deklaracje

- Wyciągnęliśmy wnioski z tego, co działo się rok temu. Mamy nadzieję, że zgromadzenia przebiegną pokojowo – podsumowała dyrektor Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego zastrzegając, że w każdej chwili zgromadzenie może zostać rozwiązane, jeśli dojdzie do łamania prawa.

b//ec

Cztery osoby zgłosiły Marsz Niepodległości
TVN24