11 procesji na ulicach stolicy

Warszawa

tvnwarszawa.plarchiwum

Diecezja Warszawsko- Praskiej ( Parafia pw. św. Floriana)

Trasa procesji: pomnik Kościuszkowców – ul. Okrzei – ul. Sierakowskiego – ul. ks. Kłopotowskiego – ul. Floriańska – pomnik ks. Ignacego Skorupki.

Procesja rozpocznie się o 18.45 i zakończy o 20.00.

Parafia pw. św. Szczepana

Trasa procesji: wyjście z kościoła pw. św. Szczepana – ul. św. Szczepana – ul. Melsztyńska – ul. Wiśniowa – ul. Narbutta – ul. Sandomierska – ul. Melsztyńska – ul. św. Szczepana – powrót do kościoła pw. św. Szczepana.

Procesja odbędzie się w godzinach 19:00–20:15.

Parafai pw. Najświętszego Zbawiciela

Trasa procesji: wyjście z kościoła pw. Najświętszego Zbawiciela – pl. Zbawiciela – ul. Marszałkowska – al. Armii Ludowej (chodnik) – rondo Jazdy Polskiej – ul. Waryńskiego – pl. Konstytucji – ul. Koszykowa – ul. Mokotowska – pl. Zbawiciela – powrót do kościoła pw. Najświętszego Zbawiciela.

Procesja przejdzie w godzinach 19:00–21:00

Parafia pw. Matki Bożej z Lourdes

Trasa procesji: wyjście z kościoła pw. Matki Bożej z Lourdes – ul. Szwedzka – ul. Równa – przejście podwórkami przecinając ul. Stalową – ul. Strzelecka – ul. Kowelska – ul. Kowieńska do budynku Szkoły Podstawowej nr 127.

Procesja rozpocznie się o 19.15 a zakończy o 21.00

Parafia pw. św. Andrzeja Boboli

Trasa procesji: wyjście z kościoła pw. św. Andrzeja Boboli – ul. Rakowiecka – ul. Asfaltowa – ul. Narbutta – ul. Łowicka – ul. Rakowiecka – powrót do kościoła pw. św. Andrzeja Boboli.

Procesja przejdzie w godzinach 19.00–21.00.

Parafia pw. Wniebowstąpienia Pańskiego

Trasa procesji: wyjście z kościoła pw. Wniebowstąpienia Pańskiego – al. KEN – ul. Herbsta – ul. Romera – ul. Surowieckiego – al. KEN – powrót do kościoła pw. Wniebowstąpienia Pańskiego.

Procesja przejdzie w godzinach 19.30–21.20

Parafia pw. św. Michała

Trasa procesji: wyjście z kościoła pw. św. Michała – ul. Puławska (zachodnia jezdnia) – ul. Odyńca – ul. Kazimierzowska – ul. Racławicka – ul. Puławska (zachodnia jezdnia) – powrót do kościoła pw. św. Michała.

Procesja przejdzie w godzinach 19:30–21:30.

Parafia pw. św. Maksymiliana Kolbego

Trasa procesji: wyjście z kościoła pw. św. Maksymiliana Kolbego – przejście chodnikiem wzdłuż ul. Rzymowskiego – ul. Gotarda – ul. Orzycka – al. Lotników – ul. Bełdan – przejście chodnikiem do ul. Rzymowskiego – przecięcie ul. Rzymowskiego – przejście chodnikiem wzdłuż ul. Rzymowskiego – powrót do kościoła pw. św. Maksymiliana Kolbego.

Procesja przejdzie w godzinach 20:00–22:00.

Parafia pw. Narodzenia Pańskiego przy Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej

Trasa procesji: wyjście z kościoła pw. Matki Bożej Ostrobramskiej – przejście wzdłuż bloku przy ul. Łukowskiej 3 – ul. Witolińska – ul. Pustelnicka – ul. Tarnowiecka – ul. Łukowska – powrót do kościoła pw. Matki Bożej Ostrobramskiej.

Procesja przejdzie w godzinach 20:00– 22:00.

Parafia pw. św. Dominika

Trasa procesji: wyjście z kościoła pw. św. Dominika – ul. Dominikańska – ul. Wałbrzyska – ul. Noskowskiego – ul. Bacha – ul. Batuty.

Procesja przejdzie w godzinach 20:00– 22:00.

Parafia pw. św. Jakuba

Trasa procesji: Wydział Geologii UW – ul. Pogorzelskiego – ul. Skłodowskiej-Curie – ul. Wawelska – ul. Hoffmanowej – ul. Mochnackiego – ul. Grójecka – ul. Akademicka – ul. Uniwersytecka – pl. Narutowicza – do kościoła pw. św. Jakuba.

Procesja przejdzie w godzinach 20:00–22:00.

Zarząd Transportu Miejskiego ostrzega, że w przypadku braku możliowści przejazdu trasą podstawową, autobusy będą kierowane na objazdy.

su/par