104 listy w sprawie EN97

Warszawa

fot. wkd.com.pl

Kolejarze z WKD zakończyli testy nowego składu. Zebrali uwagi od pasażerów i są gotowi puścić EN97 na normalne, rozkładowe kursy.

Pasażerowie będą mogli pojechać nowym pociągiem dziś wieczorem, najpóźniej jutro rano – zapowiada Krzysztof Kulesza, rzecznik WKD.

Skład testowano już od miesiąca. W tym czasie przechodził on drobne poprawki techniczne. – Do tej pory była prowadzona eksploatacja testowa. Dziś rozpoczyna się rozkładowe kursowanie – mówi Kulesza.

Kolejarze zapytali tez pasażerów, co jest dobre, a co złe w nowym pociągu. Do WKD trafiły 104 listy. Uwagi, po przeanalizowaniu, były przekazywane do producenta, czyli bydgoskiej PESY. Pasażerowie najczęściej zwracali uwagę na to, że poręcze są za wysoko i jest ich za mało. Zauważyli też, że przydało by się zmienić układ siedzeń i systemy informujące pasażerów. – W kolejnych pociągach producent, w miarę możliwości, będzie wprowadzał poprawki – zapewnia Kulesza.

Dziś o godzinie 12. w Grodzisku Mazowieckim zostanie uroczyście przecięta wstęga w drzwiach EN97.

Czekają na kolejne składy

W barwach WKD będzie jeździło w sumie 14 nowych składów. Trafią one do Grodziska jeszcze w tym roku. Są one wyposażone w klimatyzację, monitoring i udogodnienia dla osób niepełnosprawnych. Zastąpią one dotychczas użytkowany, wysłużony tabor.

wp/par