100 nowych miejsc parkingowych na 100-lecie niepodległości

TVN24Problem z parkowaniem na Ochocie

Ochoccy radni w dość nietypowy sposób postanowili uczcić setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Zaproponowali, aby z tej okazji zorganizować na terenie dzielnicy sto nowych miejsc parkingowych. Gdzie miałyby powstać? To zależy od mieszkańców - urzędnicy czekają na propozycje.

Inicjatywa stworzenia setki nowych miejsc postojowych wyszła od radnych zasiadających w komisji do spraw przeglądu zasadności stawiania słupków drogowych przy ulicach dzielnicy. - Poszukują takich lokalizacji, gdzie legalnie, zgodnie z przepisami, można by takie parkingi wyznaczać. Takich miejsc zapewne nie jest za dużo, ale być może mieszkańcy Ochoty, którzy przecież najlepiej znają swoje okolice, znają takie lokalizacje i chcieliby się nimi podzielić - mówi nam Monika Beuth-Lutyk, rzeczniczka prasowa urzędu dzielnicy.

- Nasz wydział infrastruktury będzie weryfikował zgłoszenia od mieszkańców i jeśli nie będzie przeciwskazań do utworzenia nowego miejsca parkingowego, będziemy szli na rękę - zapowiada. Propozycje lokalizacji należy zgłaszać drogą mailową do urzędu dzielnicy.

Mało miejsc, duży problem

Rzeczniczka podkreśla, że sprawa parkingów na Ochocie budzi duże kontrowersje wśród mieszkańców. Ich głosy dzielą się mniej więcej po połowie. - Jeśli ktoś nie może przejść z wózkiem, bo chodnik jest zastawiony samochodami, to domaga się, by słupki stawiać. Z drugiej strony Ochota cierpi na drastyczny brak miejsc postojowych i słupkowania często budzą wątpliwości. Dlatego postanowiono powołać komisję w sprawie słupków, aby ta odpowiadała na postulaty mieszkańców - tłumaczy dalej Beuth-Lutyk. Zespół nie jest nowy, działa już blisko dwa lata. O jego początkach pisaliśmy na tvnwarszawa.pl. Komisja, jak sama nazwa wskazuje, miała policzyć słupki znajdujące się przy ochockich ulicach, ale też sprawdzić znaki zakazu zatrzymywania.

400 miejsc przy Spiskiej

Inicjatywą, która być może rozwiąże problem z brakiem miejsc parkingowych w części dzielnicy, jest planowany przez miasto parking podziemny przy ulicy Spiskiej, pod budynkiem Szkoły Podstawowej imienia Leona Kruczkowskiego. Ma być dwupoziomowy i zmieścić około czterystu aut. Władze stolicy jesienią ogłosiły przetarg w tej sprawie. Budową parkingu zajmie się Zarząd Transportu Miejskiego, a za zarządzanie nim będzie odpowiedzialny już Zarząd Dróg Miejskich.

Słupki na Ochocie
Słupki na OchocieMateusz Szmelter, tvnwarszawa.pl

kw

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości