100 dni do Euro przed PKiN

Warszawa

Plac Defilad

Piłkarzyki, pokazy żonglerki, konkurs wiedzy o piłce i konkursy, w których będzie można wygrać bilety na Euro 2012. Ratusz zaprasza na wielki piłkarski festyn, który odbędzie się w najbliższą sobotę przed Pałacem Kultury i Nauki.

Warszawa rozpoczyna symboliczne odliczanie 100 dni do rozpoczęcia mistrzostw w piłce nożnej. Z tej okazji 3 marca (sobota) na pl. Defilad na warszawiaków czekać będzie moc piłkarskich atrakcji. Początek imprezy o godz. 15.00.

Żonglerka piłką

W strefie kibica nie zabraknie piłkarzyków, będzie można sprawdzić swoje umiejętności kopiąc piłkę do specjalnie przygotowanej bramki-kurtyny z otworami, zmierzyć się w konkurencji żonglerki. Dla tych, którzy nie czują się na siłach w konkurencjach sprawnościowych, przewidziano konkurs z wiedzy o piłce nożnej. Będzie można tez podziwiać wyczyny Krzysztofa Golonki, mistrza świata trików piłkarskich 2011, od wielu lat zajmującego się sztuką freestyle football.

W sobotę rozpocznie się również symboliczne odliczanie do rozpoczęcia turnieju.

Meksykańska fala

Kolejną atrakcją będzie łańcuch kibiców, który zostanie uwieczniony przez fotografa, Wojtka Witeskę. Wszyscy chętni będą mogli znaleźć się na zdjęciach, które po imprezie, dzięki specjalnej aplikacji, zostaną połączone w symboliczny łańcuch – falę wokół Strefy Kibica przed PKiN.

Fotografie pojawią się na miejskim fanpage’u na portalu facebook, gdzie każdy sfotografowany kibic będzie mógł się odnaleźć, oznaczyć i wygrać bilet na mecze Euro 2012. (Aby wziąć udział w konkursie należy podpisać zgodę na użyczenie wizerunku – podczas imprezy lub poprzez pobranie z profilu Warszawy na Facebook’u dokumentu, który należy dostarczyć w wyznaczone miejsce w dniu imprezy - 3 marca).

mjc/par