10 mln zł na żłobki niepubliczne. Będzie więcej miejsc

Warszawa

Archiwum urzędu miastaPieniądze na niepubliczne żłobki

Ratusz zwiększa dofinansowanie na miejsca w żłobkach niepublicznych do 10 mln zł. Dotychczas miasto dofinansowywało 259 miejsc. Teraz ta liczba wzrośnie do 320.

Miasto ogłosiło kolejny konkurs ofert dla żłobków niepublicznych na miejsca opieki dla dzieci poniżej 3 lat.

Z 7 do 10 mln zł

- Co roku zwiększamy liczbę miejsc w żłobkach, u opiekuna dziennego, czy też wykupując miejsca w placówkach niepublicznych. W sumie, z tych różnych form opieki, korzysta ponad 6 tysięcy dzieci. W tym roku uruchomiliśmy trzy kolejne żłobki, a teraz ogłaszamy konkurs dla placówek niepublicznych – mówi Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy.

Obecnie miasto dofinansowuje 259 miejsc w żłobkach niepublicznych za 7 mln zł.. Dzięki nowemu konkursowi liczba ta zwiększy się do 320, a urząd przeznaczy na ten cel łącznie 10 milionów. Dofinansowanie obejmuje okres od września 2016 roku do 31 sierpnia 2018 r. Oferty można składać do 11 maja 2016 r. Jednym z warunków przystąpienia do konkursu jest wpisanie żłobka do rejestru prowadzonego przez Prezydenta m.st. Warszawy do 29 kwietnia.

Będą nowe żłobki

Jak informuje ratusz, opłaty za pobyt dzieci i posiłki w niepublicznym żłobku lub zwolnienie z nich będą na takich samych zasadach, jak w żłobkach zarządzanych przez stołeczny ratusz.

Do 2018 roku w Warszawie ma przybyć 2,5 tys. miejsc, m.in. w 16 żłobkach. Wszystko dzięki m.in. budowie placówek na Białołęce, Bemowie, Bielanach, Woli, Ursynowie, Ursusie, Wilanowie, Targówku, Mokotowie, Wawrze, Pradze-Południe i Żoliborzu.

CZYTAJ TEŻ: Bez prac domowych i dzwonków. Nietypowa szkoła na Ursynowie

Dzieci o zmianach w szkole
Mateusz Szmetler, tvnwarszawa.pl

ran/sk