10 mln zł na Nowolazurową. Brakujący odcinek chcą zacząć w tym roku

Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.plNa jednym z odcinków Nowolazurowej budowany jest wiadukt

10 milionów złotych przeznaczył ratusz na budowę kolejnego etapu ulicy Nowolazurowej. To dobra informacja dla kierowców. Jeszcze w tym roku rozpoczną się prace przy połączeniu ul. Połczyńskiej z Lazurową - przewiduje Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych.

O tym, że drogowcy chcieliby w tym roku rozpocząć inwestycję, pisaliśmy w zeszłym tygodniu w kalendarzu drogowców na 2015 rok. Teraz wiadomo, że są na nią pieniądze.

- 10 milionów złotych zostało przeznaczonych na ten odcinek Nowolazurowej na ostatniej sesji rady miasta, w trakcie której uchwalono budżet na 2015 rok - informuje Małgorzata Gajewska, rzeczniczka Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych. Jak zapowiada, jeszcze w tym roku ruszą prace budowlane.

Na razie nie wiadomo, kto zostanie wykonawcą inwestycji. - Możliwe, że będzie to firma Skanska (buduje odcinek od ul. Chrościckiego do ul. Połczyńskiej - red.) w ramach zamówienia uzupełniającego - mówi rzeczniczka. Drogowcy nie wykluczają także ogłoszenia przetargu.

Ważna inwestycja

Ulica Nowolazurowa połączy trzy dzielnice: Ursus, Włochy i Bemowo. Jej budowa została podzielona na dwa etapy, a etapy zostały podzielone na odcinki.

Etap I - od węzła Salomea do ul. Połczyńskiej. Obecnie do dyspozycji kierowców jest odcinek ulicy od Al. Jerozolimskich do ul. Chrościckiego. W sumie 2600 metrów. Ten fragment zyskał nazwę Al. 4 Czerwca 1989 r.

Prawie od roku toczą się prace na fragmencie od ul. Chrościckiego do ul. Połczyńskiej, którego głównym elementem jest wiadukt nad torami PKP. Prace mają zakończyć się jeszcze w tym roku.

II etap to budowa dwóch odcinków: omawiany fragment od ul. Połczyńskiej do Lazurowej oraz poszerzenie ulicy Lazurowej do Trasy AK. Na te ostatnie prace na razie pieniędzy nie ma.

Są pieniądze na kolejny etap tvn24.pl

W listopadzie byliśmy na budowie Nowolazurowej. Lany był wówczas beton pod wiadukt nad torami PKP.

Wiadukt połączy Włochy z Bemowem
Wiadukt połączy Włochy z BemowemMateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl

su/lulu

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości