"10 minut biegam, żeby kupić bilet"

Warszawa

fot. tvnwarszawa.pl

Dworzec Centralny, Metro Młociny, al. Jana Pawła II. To tylko niektóre miejsca, gdzie według naszych internautów są problemy z kupieniem nowych biletów. – Owszem dostajemy sygnały od pasażerów, ale to incydentalne przypadki – odpowiada Andrzej Skwarek z biura prasowego ZTM.

Pierwsze sygnały od internautów o problemach z zakupem nowych biletów pojawiły się już we wtorek. Kolejne docierają do tvnwarszawa.pl od rana.

Będziesz miał problem? Zgłoś to

Pasażerowie mogą zgłaszać wszelkie nieprawidłowości dotyczące sprzedaży biletów w Punktach Obsługi Pasażerów ZTM, poprzez formularz kontaktowy na stronie internetowej ZTM oraz pod numerem infolinii 22 194 - 84.

– Wczoraj i dziś dostaliśmy kilkanaście skarg. Nasi pracownicy weryfikują wszystkie sygnały o kłopotach z kupnem nowych biletów. Dotyczą one m.in.: ul. Krakowskie Przedmieście i ul. Grochowskiej – zapewnia Andrzej Skwarek.

Jak tłumaczy Skwarek, biletów brakuje w punktach, gdzie właściciele sami zaopatrują się w bilety w hurtowni. – Tam, gdzie są podpisane odpowiednie umowy takich problemów nie powinno być – przekonuje i przypomina, że to nie ZTM dostarcza bilety do punktów sprzedaży. – My przekazaliśmy do hurtowni 4,5 mln nowych biletów – dodaje.

Internauci piszą także o kłopotach z biletomatami:

- To już pytanie do Mennicy, która odpowiada za te urządzenia. Słyszałem tylko o jakichś problemach z połączeniem internetowym – odpowiada Skwarek.

Kolejki przed kasami

ZTM musi sobie poradzić z jeszcze innym problemem – kolejkami pasażerów, którzy chcą zwrócić stare bilety. Jak pisze "Życie Warszawy", we wtorek w południe w punkcie obsługi klientów na stacji Metro Ratusz kłębił się prawdziwy tłum. Pasażerowie skarżyli się dziennikarzom gazety, że zwroty przyjmowane straych biletów są tylko w jednym okienku. – Można je oddawać we wszystkich okienkach. Pasażerowie powinni się tego stanowczo domagać – twierdzi na łamach "ŻW" Igor Krajnow, rzecznik ZTM.

W środę na stacji metra Marymont uruchomiono dodatkowy punkt, gdzie można zwracać stare bilety. Znajduje się w pawilonie handlowym, tuż obok POP ZTM Młociny.

par/ec