Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

10-latek pomagał kolegom przesadzać konopie

Warszawa

fot. KSP
fot
fot. KSP
fot
fot. KSP
fot

Policjanci zatrzymali na Białołęce trzech młodych chłopców, którzy wybrali się tam na wyprawę po sadzonki konopi. Funkcjonariusze nakryli ich w momencie, gdy przesadzali rośliny do doniczek. Najmłodszy z chłopców miał 10 lat.

14-latek i 15–latek zabrali 10–latka na wycieczkę na Białołękę. Powiedzieli mu, że jadą po kwiatki. W rzeczywistości chłopcy pojechali na jedną z opuszczonych posesji po sadzonki konopi. Chcieli ją hodować w domu w doniczkach.

Policjanci zabezpieczyli dwie doniczki z sadzonkami konopi. Ustalili, że chłopcy przyjechali na Białołękę z Mokotowa. Bardzo dobrze się znali. 10–latek powiedział, że zawsze wszędzie jeździ z kolegami, jak z braćmi. Tym razem gdy, zaproponowali mu, żeby pojechał z nimi po kwiatki na Białołękę, jak zwykle przystał na propozycję.

Po kilku godzinach spędzonych na komendzie rodzice zabrali nieletnich do domu. Dziś policjanci zabezpieczą teren, z którego chłopcy wykopywali sadzonki.

as