Przygotuj się na:

WEEKENDOWE UTRUDNIENIA

Nachodzący weekend będzie pracowity dla drogowców i wodociągowców. Ci pierwsi dokończą naprawę nawierzchni buspasa w alei Stanów Zjednoczonych, drudzy będą działać na Płockiej. Zmiany w organizacji ruchu spowoduje też białołęcki Bieg Wolności i Warszawskie Spotkanie Wigilijne na Pradze Północ.

10 kilometrów wokół PKiN. Pobiegli, by pomóc Aleppo

Warszawa

TVN24To nie był tradycyjny bieg

Sześć okrążeń wokół Pałacu Kultury czyli 10 kilometrów. Tyle przebiegli zawodnicy charytatywnej imprezy na rzecz mieszkańców zniszczonego wojną syryjskiego Aleppo.

Charytatywny bieg #BiegamDobrze odbył się w ramach inicjatywy "Warszawa dla Aleppo", prowadzonej przez stołeczny ratusz.

Organizator – fundacja Maraton Warszawski - wytyczył trasę wokół Pałacu Kultury. Uczestnicy biegu mieli do pokonania 10 km (6 okrążeń). W założeniu wszyscy uczestnicy mieli przebiec 3000 kilometrów. To dystans jaki dzieli bo dzieli Warszawę od Aleppo.

Koszt udziały w biegu wyniósł 100 zł od jednego uczestnika. Wszystkie środki zebrane podczas imprezy przeznaczone zostaną na pomoc ofiarom wojny w Syrii.

Większość biegaczy założyła białe koszulki, symbolizujące pokój i wyraz sprzeciwu wobec agresji militarnej.

Organizatorzy już w zapowiedziach imprezy podkreślali podobieństwo losów stolicy Polski i syryjskiego miasta. W 1944 roku Warszawa została zrównana z ziemią, a obecnie na oczach całego świata rujnowane jest Aleppo.

skw/r