1 samochód, 2 kierowców, prawie 4 promile

Warszawa

fot. KSP
fot
fot. KSP
fot
fot. KSP
fot

Dwóch pijanych kierowców prowadziło jeden samochód. Jak to możliwe? Im się to udało. Udało im się również wpaść w ręce policji.

Po godzinie 5.00 na ul. Łopuszańskiej policyjny patrol zauważył samochód, który "skakał" po pasach. Dali sygnał do zatrzymania.

Szybka zamiana miejsc

Kierowca ani myślał rozmawiać z funkcjonariuszami. Docisnął gaz, aby po chwili zjechać na pobocze. Nie po to jednak, aby poddać się kontroli. Kierowca błyskawicznie zamienił się miejscami z pasażerem i samochód znowu ruszył. Policjanci mieli dość tej zabawy i po chwili 20-letni Dominik K. i 23–letni Krzysztof N. siedzieli już w radiowozie.

Po przebadaniu alkomatem wyjaśniły się powody dziwnego zachowania kierowców. Dominik K., który jako ostatni kierował samochodem miał 1,7 promila alkoholu w organizmie.

Koleżeńska pomoc

Mężczyźni zamienili się miejscami, ponieważ 20–latek chciał pomóc swojemu o 3 lata starszemu koledze. Krzysztof N. nie dość ze uzyskał "lepszy" wynik na alkomacie – prawie 2 promile, to jeszcze ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Obaj mężczyźni usłyszeli sprawiedliwie ten sam zarzut. Za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu grozi im po 2 lata więzienia. Krzysztof N. odpowie ponadto za niestosowanie się do wyroku sądu.

wp//par