Przygotuj się na:

WOLA: ZMIANY TRAS AUTOBUSÓW

Wraz z planowanym na kwiecień 2020 roku otwarciem nowych stacji metra na Woli zmienić się muszą trasy wielu linii autobusowych. Zarząd Transportu Miejskiego pokazał plany, które będą podstawą konsultacji społecznych. Początek 10 grudnia.

"1 gram mógł zabić" Połknęli po kilogramie

Warszawa

Dawid Krysztofiński /Tvnwarszawa.pl i i Straż GranicznaAgnieszka Golias, rzecznik prasowy Nadwiślańskiego Odziału Straży Granicznej

Wystarczyło, by jedna z 167 gumowych kapsułek pękła w żołądku przemytnika, aby ten przypłacił to życiem. Mimo tak dużego ryzyka, nie odstrasza to przestępców, którzy próbują przewozić narkotyki w najdziwniejszy sposób.

- Mężczyźni bardzo dużo ryzykowali, obaj mieli po kilogramie kokainy w żołądkach, a już jeden gram rozpuszczony w żołądku stanowi dawkę śmiertelna – mówi rzeczniczka Nadwiślańskiego Oddziału SG chor. Agnieszka Golias o piątkowej próbie przemytu kokainy o łącznej wartości czarnorynkowej 400 000 zł.

W żołądku, majtkach, butach. Na warszawskim lotnisku, była to druga największa próba przemycania narkotyków od czerwca 2011 roku. W piątek obywatel Polski i Rumunii próbowali przemycić w żołądkach kokainę zapakowaną łącznie w 167 gumowych kapsułek. Każda zawierała ok. 12 gramów czystej kokainy.Mężczyźni najbliższe 3 miesiące spędzą w areszcie. Grozi im 5 lat więzienia.

Mniej ryzykowała przemytniczka w zeszłym roku, która zapakowała kokainę do butów i... majtek.

Agnieszka Golias, rzecznik prasowy Nadwiślańskiego Odziału Straży Granicznej
dawid Krysztofiński / Tvnwarszawa i Straż Graniczna

– Wtedy kobieta przemycała 2 kg kokainy. Z tym, że ona nie ryzykowana zdrowia, narkotyki miała ukryte w butach i bieliźnie. Zarówno buty jak i bielizna były specjalnie przygotowane do przemytu. W butach była specjalna wkładkach, a w bieliźnie wszywka – mówi Golias.

band//ec