Przygotuj się na:

KOMUNIKACJA NA WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

W sobotę 17 października na trasę wyruszają autobusy cmentarnej linii C40. Można będzie nimi dojechać na Cmentarz Północny. W kolejny weekend ZTM planuje wypuścić kolejne autobusy oraz tramwaje, które pojadą na warszawskie nekropolie.

... ze środkowego pasa

Najnowsze

| Fakty o Świecie TVN24 BiSfot. Maciej/warszawa@tvn.pl

Kolejny kierowca autobusu miejskiego "złapany" na łamaniu przepisów. Tym razem Maciek przesłał nam na warszawa@tvn.pl zdjęcie kierowcy autobusu linii 108, który nie tylko przejechał na czerwonym świetle, ale jeszcze skręcał w prawo z lewego pasa.

Plac Trzech Krzyży, wtorek, godziny popołudniowe. "Zwinnym" manewrem popisuje się kierowca autobusu linii 108.

Zakręt na skróty

Z pasa do jazdy na wprost kierowca postanawia skręcić w prawo, w ulicę Książęcą, powodując niemałe zdziwienie wśród kierowców osobówek, którzy stoją czerpliwie na prawym pasie.

Filmy, zdjęcia i burza na forum

Niestety to nie jedyny kierowca autobusu, który "zapomniał" o przepisach.

Ponad miesiąc temu po publikacji na tvnwarszawa.pl filmu, na którym widać niebezpieczny manewr kierowcy autobusu na skrzyżowaniu Jana III Sobieskiego i Dolnej, rozpętała się prawdziwa burza.

Na forum tvnwarszawa.pl zawrzało - setki komentarzy: wzajemne obwinianie i niekończąca się dyskusja. Wielu warszawskich kierowców źle nastawionych do kierowców miejskich autobusów i nie przepuściło okazji, żeby wytknąć im wykroczenie. Napływały kolejne filmy i zdjęcia. Dostało się kolejnym kierowcom - za zajeżdżanie drogi czy jazdę po linii ciągłej.

A może strajk włoski?

Do dyskucji włączyła się również żona kierowcy. Próbowała na naszym forum wytłumaczyć, że praca jej męża nie jest łatwa, bo musi pracować w święta i weekendy, a kłótnie z kierowcami i pasażerami to codzienność.

Kolejną falę komentarzy wywołała akcja policji, która przeprowadziła kontrolę autobusów miejskich. Okazało się, że przejeżdżanie na czerwonym świetle i skręcanie nie z tego pasa, to stały repertuar kierowców. Znów zawrzało na naszym forum.

Wreszcie zdenerwowani poziomem dyskusji i ilością zarzutów kierowcy miejskich autobusów zagrozili strajkiem włoskim. ran/par

Źródło zdjęcia głównego:  | Fakty o Świecie TVN24 BiS