Teatry dla Ukrainy. Zaśpiewają aktorzy warszawskich scen

Autor:
katke/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl

W najbliższą sobotę w klubie garnizonowym przy alei Niepodległości odbędzie się koncert artystów scen warszawskich - zapowiedział ratusz. Dochód ze sprzedaży biletów-cegiełek zostanie przekazany na pomoc dla Ukrainy.

Jak przekazał w komunikacie ratusz, większość stołecznych teatrów zapowiedziało udział w charytatywnym koncercie, który odbędzie się w sobotę, 5 marca o godzinie 20 na scenie Klubu Dowództwa Garnizonu Warszawa oraz online - na profilu facebookowym Teatru Żydowskiego.

Koncert dla Ukrainy. Kto wystąpi?

W koncercie "Warszawskie teatry dla Ukrainy" wezmą udział m.in.: Ewa Błaszczyk, Kacper Kuszewski, Justyna Sieńczyłło, Paweł Deląg, Olena Leonenko-Głowacka, Magdalena Placek-Boryń, Grzegorz Daukszewicz, Andrzej Seweryn, Katarzyna Żak, Krzysztof Tyniec, Dorota Stalińska, Michał Żebrowski, Kasia Dąbrowska, Natalia Sikora i Tomasz Karolak.

Zaśpiewają także aktorzy teatrów: Żydowskiego, Rampa, Mazowieckiego Teatru Muzycznego im. Jana Kiepury i Lalka.

- Pomysł powstał z racji tego, że każdy z nas szuka każdego sposobu, aby pomóc. Mamy świadomość, że takie działanie to kropla w morzu potrzeb, ale kroplą do kropli uda się pokonać zło. Stoimy murem za naszymi siostrami i braćmi z Ukrainy - mówi Dawid Szurmiej, reżyser koncertu.

Koncert dla UkrainyUrząd miasta

"Cały dochód ze sprzedaży biletów-cegiełek zostanie przekazany Polskiej Akcji Humanitarnej (PAH) na pomoc dla Ukrainy. Można już kupić bilety cegiełki" - podano.

Czytaj również: Jak pomóc uchodźcom? Lista organizacji i zbiórek

W wydarzenie zaangażowali się również artyści Teatru Powszechnego, Teatru Rampa, Teatru Żydowskiego, TR Warszawa, Teatru Muzycznego ROMA, Teatru Wielkiego - Opery Narodowej, Teatru Polskiego w Warszawie, Teatru Narodowego w Warszawie, Teatru Współczesnego w Warszawie, OCH-TEATR-u, Teatru Polonia, Teatru Lalka, Teatru Lalek Guliwer, Teatru Dramatycznego, Teatru IMKA, Mazowieckiego Teatru Muzycznego im. Jana Kiepury, Teatru Syrena, Teatru Capitol, Teatru Kwadrat, Teatru Kamienica, Nowego Teatru, Teatru Ateneum, Teatru Studio, Teatru Baj i Teatru Ochoty.

Pisaliśmy także o manifestacjach solidarności z Ukrainą:

Manifestujący poszli przed Ambasadę Rosji
Manifestujący poszli przed Ambasadę Rosji TVN24

Autor:katke/b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Urząd miasta

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości