Przygotuj się na:

ZAMKNIĘCIE STACJI METRA

Na weekend warszawscy urzędnicy zaplanowali prace modernizacyjne na pierwszej linii metra. Pociągi będą jeździły na skróconej trasie. 

TVN Warszawa | Mokotów

Magazyn z podrabianymi zegarkami w podwarszawskiej wsi, trzy osoby zatrzymane

TVN Warszawa | Mokotów

Autor:
mp
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Ujawnili magazyn z podrabianymi zegarkami znanych marek

Mokotowscy policjanci zatrzymali trzy osoby po znalezieniu magazynu z podrabianymi zegarkami znanych światowych marek w podwarszawskiej wsi. Jak podaje rzecznik dzielnicowej komendy, przedmioty były wystawiane na aukcjach internetowych w bardzo konkurencyjnych cenach w porównaniu z oryginałami. Policja szacuje wartość przejętego towaru na około milion złotych.

Rzecznik mokotowskiej komendy Robert Koniuszy informuje, że na trop mężczyzn handlujących towarem z podrabianymi znakami towarowymi wpadli operacyjni z wydziału do zwalczania przestępczości gospodarczej: - Funkcjonariusze ustalili, że magazyn z podróbkami znajduje się w jednej z podwarszawskich wsi. Po zebraniu dowodów dających podstawy do przeszukania, łącznie z opinią biegłego, odwiedzili miejsce składowania zegarków, które za pośrednictwem aukcji internetowych trafiały na nadgarstki klientów.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

W hali magazynowej policjanci znaleźli około dwóch tysięcy sztuk zegarków. - Po wstępnych oględzinach nie było wątpliwości, że przedmioty są podróbkami opatrzonymi znakami towarowymi włoskich, niemieckich i amerykańskich marek, cieszących się dużą popularnością. Wartość towaru została oszacowana wstępnie na około jeden milion złotych - podaje Koniuszy.

W magazynie funkcjonariusze zastali również właścicieli nielegalnego biznesu. Zatrzymali trzech mężczyzn. - Do policyjnego aresztu trafili 29-latek oraz jego o dwa i cztery lata młodsi wspólnicy. Mężczyźni twierdzili, że sprowadzali towar z Litwy, ale funkcjonariusze ustalili, że pochodził z Chin. Jako dowody w sprawie zabezpieczone zostały faktury VAT. Teraz przedsiębiorcy staną przed sądem, który może ich skazać na dwa lata więzienia - podsumowuje policjant.

Informowaliśmy też, że pod Piasecznem policjanci zatrzymali cztery osoby w związku ze sprawą podrobionych butów i odzieży:

Policjanci zabezpieczyli prawie dziewięć tysięcy sztuk podróbekKSP

Autor:mp

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: KRP II

Pozostałe wiadomości