Do przestępstw doszło w lutym oraz marcu przy ulicy Wałbrzyskiej w Warszawie. Włamywacz działał w godzinach nocnych.
"Wybijał szyby w witrynach lokali, a następnie wchodził do środka i kradł głównie gotówkę pozostawioną w kasach" - opisała aspirant sztabowy Marta Haberska z Komendy Rejonowej Policji Warszawa II.
Jechał komunikacją, okradał przypadkowe lokale
Policjanci zatrzymali podejrzanego 19-latka na Pradze Południe. Jak podali, przyznał się do zarzucanych mu czynów.
"Przyjeżdżał na teren Mokotowa środkami komunikacji miejskiej, po czym wybierał przypadkowe lokale handlowo-usługowe. Do wnętrza dostawał się poprzez wybicie szyby, między innymi przy użyciu kostki brukowej. Skradzione pieniądze przeznaczał na zakup narkotyków" - poinformowała aspirant Haberska.
Usłyszał zarzuty
Zgromadzony w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanemu zarzutów usiłowania kradzieży z włamaniem do salonu fryzjerskiego oraz kradzieży z włamaniem do lokalu gastronomicznego.
Za tego typu przestępstwa Kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.