Zderzenie, a potem potrącenie pieszej na Wisłostradzie

TVN Warszawa | Mokotów

Autor:
mp
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Lech Marcinczak / tvnwarszawa.plDwa zderzenia na Powiślu

Najpierw na skrzyżowaniu Wioślarskiej z Ludną zderzyły się dwa samochody. Dwie osoby pojechały do szpitala. Chwilę później niemal w tym samym miejscu doszło do kolizji, w wyniku której kierowca jednego z samochodów potrącił przechodzącą przez pasy pieszą.

Do pierwszego zdarzenia doszło około godziny 17 na jezdni w kierunki Mokotowa.

- Toyota zderzyła się z lexusem. Dwie osoby zostały zabrane do szpitala. Są ranni, więc w tej sprawie będzie wszczęte dochodzenie i będziemy ustalali okoliczności wypadku - przekazał nam Tomasz Oleszczuk z sekcji prasowej Komendy Stołecznej Policji.

Potrącenie na przejściu dla pieszych

O drugim zdarzeniu w pobliżu wypadku poinformował reporter tvnwarszawa.pl Lech Marcinczak. - Kobieta przechodziła przez przejście dla pieszych, wyszła na jezdnię zza wozu strażackiego i wtedy jeden samochód się zatrzymał, a drugi wjechał w jego tył. W wyniku tego zderzenia doszło do potrącenia pieszej - relacjonował.

Jednak jak zastrzegł Oleszczuk, piesza nie odniosła obrażeń: - Nic jej się nie stało, więc to zderzenie będziemy rozpatrywać jako kolizja drogowa.

Przez około dwie godziny kierowcy zmagali się z korkami na Wisłostradzie. - Są duże utrudnienia w kierunku Mokotowa. Przez jakiś czas przejezdny był tylko jeden z trzech pasów, teraz służby odblokowały też drugi. Jeden pozostaje nieprzejezdny - opowiadał nasz reporter. - Wszyscy kierowcy, którzy jadą Ludną muszą skręcić w prawo na Wisłostradę w kierunku Wilanowa. Nie da się skręcić z Ludnej w lewo na Wisłostradę w stronę Żoliborza - ostrzegał Marcinczak.

Źródło: tvnwarszawa.pl

mp