Przygotuj się na:

PRACE NA "OBWODNICY" GOCŁAWIA

Mieszkańców Gocławia czekają weekendowe utrudnienia w ruchu. W piątek wieczorem drogowcy rozpoczną wymianę nawierzchni ulicy Meissnera. Północno-wschodnia jezdnia będzie wyłączona z ruchu do poniedziałkowego poranka.

To on miał zaatakować mężczyzn trzymających się za ręce. Policja opublikowała portret pamięciowy

TVN Warszawa | Mokotów

Autor:
mp/r
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Policja prosi o kontakt osoby, które mają informacje o mężczyźnie z portretu pamięciowegoTVN24
wideo 2/2
TVN24Policja prosi o kontakt osoby, które mają informacje o mężczyźnie z portretu pamięciowego

Policja opublikowała portret pamięciowy podejrzanego o atak w pobliżu stacji metra Wierzbno. Pokrzywdzony szedł w towarzystwie drugiego mężczyzny. - W pewnym momencie napastnik skierował wobec nich słowa obelżywe. Odszedł, ale po chwili wrócił i ugodził jednego z mężczyzn ostrym narzędziem w plecy - relacjonuje przebieg zdarzenia rzecznik mokotowskich policjantów.

Portret pamięciowy mężczyzny podejrzanego o ugodzenie nożemKomenda Rejonowa Policji II

Mokotowska policja prowadzi śledztwo w sprawie ataku w pobliżu stacji metra Wierzbno. - Do zdarzenia doszło 17 lutego 2021 roku około godz. 21.40 na ulicy Naruszewicza, w pobliżu Metra Wierzbno na Mokotowie. Sprawca ugodził pokrzywdzonego nożem w plecy, po czym oddalił się w kierunku ulicy Krasickiego - informuje rzecznik mokotowskiej policji Robert Koniuszy.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

"Ugodził jednego z mężczyzn ostrym narzędziem w plecy"

- Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że tego wieczoru pokrzywdzony szedł w towarzystwie drugiego mężczyzny. W pewnym momencie został zaczepiony słownie przez napastnika, który skierował wobec nich słowa obelżywe. Po wymianie słów odszedł, po czym wrócił po kilku minutach i ugodził jednego z mężczyzn ostrym narzędziem w plecy, powodując ranę, czym naraził go na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu - informuje policjant.

Na podstawie zeznań świadka policyjni technicy stworzyli portret pamięciowy sprawcy. - Śledczy ustalili, że sprawca jest w wieku 25-30 lat, ma 170 centymetrów wzrostu, jest szczupłej budowy ciała. Ma też ciemne, krótkie, proste włosy zaczesane na czoło i ciemne oczy. W dniu przestępstwa ubrany był w obuwie sportowe, niebieskie spodnie, czarną kurtkę z białymi elementami z kapturem - opisuje sprawę Koniuszy.

W rozmowie z tvnwarszawa.pl policjant nie wyjaśnił, dlaczego ten portret pamięciowy powstawał tak długo.

Informacje przyjmuje komisariat przy Malczewskiego

Prosił jednak, aby wszyscy, którzy poznają mężczyznę przedstawionego na zdjęciu lub byli świadkiem tego zdarzenia, skontaktowali się osobiście lub telefonicznie z policjantami z wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu w komisariacie przy Malczewskiego 3/5/7 na Mokotowie.

- Informacje można przekazać, dzwoniąc na numery 47 72 392 50 lub 47 72 392 51 (czynne całą dobę) albo do policjanta prowadzącego postępowanie pod nr tel. 47 72 392 24, lub w formie elektronicznej pisząc na adres: oficer.prasowy.krp2@ksp.policja.gov.pl - podaje rzecznik.

Pisaliśmy również o zarzutach dla 19-latka podejrzanego o dźgnięcie nożem taksówkarza:

18-latek usłyszał zarzut usiłowania zabójstwaKRP II

Autor:mp/r

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Komenda Rejonowa Policji II