Policja zatrzymała podejrzanego o kradzież 45 rowerów. Żadnego nie udało się odzyskać

Autor:
dg/r
Źródło:
tvnwarszawa.pl
KRP IIPolicjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież 45 rowerów

Policjanci z mokotowskiej komendy zatrzymali 31-letniego mężczyznę podejrzanego o kradzież rowerów w "hurtowych" ilościach. Postawiono mu łącznie aż 46 zarzutów kradzieży i usiłowania kradzieży. Wartość jednośladów oszacowano na ponad 80 tysięcy złotych.

Podczas pracy nad sprawą kradzieży rowerów policjanci z Mokotowa natknęli się na 31-latka posiadającego już kryminalną przeszłość. Śledczy typowali, że mężczyzna może mieć związek z kradzieżami. Jak podają policjanci, podejrzany prowadził "migracyjny" tryb życia, często zmieniając miejsce pobytu. Ustalili, że aktualnie przebywa w jednym z mieszkań przy Wasilkowskiego na Ursynowie. Tam go zastali.

- Podczas przeszukania mieszkania funkcjonariusze ujawnili szczypce, służące do przecinania linek zabezpieczających rowery, które trafiły do policyjnego depozytu. Podejrzany został zatrzymany - relacjonuje Iwona Kijowska z Komendy Rejonowej Policji Warszawa II.

Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież 45 rowerówKRP II

46 zarzutów

Jak podają śledczy, ze zgromadzonego materiału dowodowego wynika, że zatrzymany kradł rowery na terenie Mokotowa od lutego do maja bieżącego roku. 31-latkowi postawiono łącznie 46 zarzutów kradzieży, w tym jedno usiłowanie kradzieży roweru o wartości około 20 tysięcy złotych. - Mężczyzna przyznał się, wskazując miejsca, z których zabierał jednoślady. Jak ustalili policjanci, wszystkie rowery sprzedawał obywatelom Ukrainy - podała Kijowska.

Wartość skradzionych rowerów oszacowano na ponad 80 tysięcy złotych. Żadnego z nich nie udało się odzyskać. Na wniosek policjantów sąd podjął decyzję o trzymiesięcznym areszcie dla podejrzanego. Grozi mu do pięciu lat więzienia.

Policjanci apelują, by w każdy możliwy sposób utrudniać złodziejom możliwość kradzieży stosując dobre zabezpieczenia. Właściciel roweru, który nawet na chwilę pozostawia go, nie zabezpieczając w sposób właściwy, stwarza okazję złodziejowi. Przypominają, aby pozostawiać rowery w miejscach oświetlonych, objętych monitoringiem i najlepiej w miejscach, gdzie są duże skupiska ludzi.

Na tvnwarszawa.pl informowaliśmy również o zatrzymaniu trzech osób podejrzanych o włamania z kradzieżami:

Policjanci zatrzymali trzech podejrzanych o włamania z kradzieżami (wideo bez dźwięku)
Policjanci zatrzymali trzech podejrzanych o włamania z kradzieżami (wideo bez dźwięku)KSP

Autor:dg/r

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: KRP II

Pozostałe wiadomości