Przygotuj się na:

JAK DOJECHAĆ NA CMENTARZE?

Na cmentarze we Wszystkich Świętych w Warszawie najlepiej dojechać komunikacją miejską. Ratusz przedstawił, jak i kiedy będą kurować linie cmentarne. Równocześnie urzędnicy zachęcają, aby groby najbliższych odwiedzić wcześniej.

TVN Warszawa | Mokotów

Podczas kradzieży zgubił portfel z dokumentami

TVN Warszawa | Mokotów

Autor:
mp/r
Źródło:
tvnwarszawa.pl
KRP IIIPolicjanci zatrzymali 43-latka za kradzieże sklepowe

Policjanci z warszawskiego Mokotowa zatrzymali podejrzanego o kilka kradzieży sklepowych. Z relacji rzecznika tej komendy wynika, że 43-latek ukradł worek z papierosami, a uciekając zgubił... portfel z dokumentami. Funkcjonariusze wpadli na jego trop kilka dni później, gdy wyniósł z markowych sklepów odzież wartą kilka tysięcy złotych.

Do mokotowskich kryminalnych trafiło zawiadomienie o kradzieży markowych ubrań na terenie jednej z galerii handlowych w Warszawie. - Modus operandi sprawcy nie odbiegał szczególnie od innych przypadków. Jak się jednak okazało, rysopis podejrzanego ustalony w rozmowach ze świadkami oraz podpatrzony na nagraniach z monitoringów, był bardzo zbliżony do wizerunku mężczyzny widniejącego na zdjęciach z dowodu osobistego oraz prawa jazdy, które zgubiono podczas innego przestępstwa - kradzieży papierosów ze sklepu przy Puławskiej - relacjonuje rzecznik mokotowskiej komendy Robert Koniuszy.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Jak wyjaśnia, mężczyzna skorzystał wtedy z chwilowej nieuwagi personelu rozkładającego towar: - Mężczyzna wszedł do sklepu i zabrał stojący w pobliżu drzwi worek z różnymi gatunkami papierosów przygotowanych do wyłożenia na regale. Wybiegł ze sklepu, ale uciekając zgubił portfel. 

Był poszukiwany przez prokuraturę i policję

Dalsze działania potwierdziły, że za jedną i drugą sprawą stoi ta sama osoba. - Mężczyzna został zatrzymany w Ząbkach i osadzony w policyjnym areszcie. Śledczy ustalili, że ma on na koncie jeszcze kradzież odzieży z jednej ze śródmiejskich galerii handlowych. Łączna wartość strat w obu przypadkach to około dziewięciu tysięcy złotych. Ponadto był on poszukiwany do ustalenia miejsca pobytu przez Prokuraturę Rejonową Warszawa Ursynów i Warszawa Żoliborz oraz policjantów z Komisariat Policji w Ząbkach w związku z innymi kradzieżami - podsumował policjant.

Po zebraniu materiału dowodowego, śledczy przedstawili podejrzanemu zarzuty, za które sąd może go skazać nawet na pięć lat więzienia.

Pisaliśmy też o złodziejach, którzy jechali kradzionym autem z włączonym alarmem:

Strażnicy odzyskali kradzione auto
Strażnicy odzyskali kradzione autoWarszawska Straż Miejska

Autor:mp/r

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: KRP III

Pozostałe wiadomości