Przygotuj się na:

MARATON WARSZAWSKI

Maraton i Półmaraton Warszawski startują w ostatni weekend września. Po raz pierwszy trasy obu biegów zostaną połączone, a na stołecznych ulicach pojawi się około 10 tysięcy biegaczy. Do rywalizacji staną także uczestnicy Mistrzostw Świata Głuchych w Maratonie. Trasa królewskiego dystansu będzie prowadziła przez Śródmieście, Mokotów, Pragę, Żoliborz i Bielany. W planach są też biegi towarzyszące: Bridgestone Sztafeta Maratońska oraz New Balance Bieg na Piątkę.

TVN Warszawa | Mokotów

Po powrocie z wakacji znalazła w walizce gekona

TVN Warszawa | Mokotów

Autor:
mp/b
Źródło:
PAP
Straż MiejskaMieszkanka Mokotowa znalazła w walizce gekona

Jak poinformowała stołeczna straż miejska, mieszkanka Mokotowa po powrocie z wakacji znalazła w walizce gekona. Jaszczurka trafiła do Centrum CITES warszawskiego zoo.

- Jakież było wielkie zdziwienie jednej z mieszkanek Mokotowa, gdy zauważyła w swoich rzeczach wpatrujące się w nią… oczy. Lekko oszołomiona właścicielka podróżnej torby szybko zorientowała się, że należą do żywej jaszczurki - relacjonuje Jerzy Jabraszko z referatu prasowego straży miejskiej.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Kobieta natychmiast zadzwoniła na numer alarmowy straży miejskiej. - Funkcjonariuszka i funkcjonariusz z Ekopatrolu po przybyciu na miejsce stwierdzili, że jest to mały gekon. Nie miał widocznych ran, był tylko osłabiony niezbyt komfortową podróżą - wyjaśnił Jabraszko.

Gekon został odłowiony i przewieziony do Centrum CITES warszawskiego zoo, gdzie pod fachowym okiem specjalistów będzie mógł dojść do siebie.

Mieszkanka Mokotowa znalazła w walizce gekonaStraż Miejska

Autor:mp/b

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Straż Miejska