Przygotuj się na:

TOPIEL ZAMKNIĘTA

Stołeczny ratusz poinformował w komunikacie, że od soboty do wtorku na ulicy Topiel na Powiślu będą prowadzone prace ciepłownicze. Znaczny fragment ulicy zostanie wyłączony z ruchu.

TVN Warszawa | Mokotów

Drugoklasiści musieli zostać w domu. Koronawirus w mokotowskiej podstawówce

TVN Warszawa | Mokotów

Autor:
kk/r
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Dzieci najmłodszych klas wróciły do szkółTVN24
wideo 2/5
TVN24Dzieci najmłodszych klas wróciły do szkół

Tuż po powrocie najmłodszych uczniów do szkół mokotowska podstawówka musiała zawiesić zajęcia jednej z klas drugich. Powodem było wykrycie zakażenia koronawirusem u nauczycielki. Pierwszą informację otrzymaliśmy na Kontakt 24.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE

Chodzi o Szkołę Podstawową numer 46 im. Stefana Starzyńskiego przy ulicy Wałbrzyskiej. - Zajęcia są zawieszone do 28 stycznia tylko w jednej klasie drugiej. Podczas badań przesiewowych stwierdzono COVID-19 u nauczycielki – informuje Monika Chrobak, rzeczniczka mokotowskiego urzędu dzielnicy. W pozostałych klasach I-III zajęcia stacjonarne odbywają się bez zmian.

Powrót po feriach

Zgodnie z nowelizacją rozporządzenia ministra edukacji i nauki w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, od poniedziałku uczniowie klas I-III szkół podstawowych wrócili do nauki stacjonarnej w szkołach. Decyzja ta dotyczy także uczniów klas I-III szkół podstawowych specjalnych, w tym funkcjonujących w specjalnych ośrodkach szkolno-wychowawczych oraz w podmiotach leczniczych i jednostkach pomocy społecznej.

Dyrektorzy szkół podstawowych są także zobowiązani do prowadzenia świetlic dla uczniów klas I-III.

Wszystkie zajęcia mają odbywać się w reżimie sanitarnym. - Dzieci pójdą do szkół w tak zwanych bańkach – będą klasy od klas oddzielone, nie będą się ze sobą te klasy spotykały, nie będzie również spotkań między nauczycielami. Po to to wszystko, żeby zachować maksimum bezpieczeństwa na tyle, na ile się da – mówił w minionym tygodniu minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

CZYTAJ WIĘCEJ O WYTYCZNYCH DOTYCZĄCYCH POWRÓTU NAJMŁODSZYCH UCZNIÓW DO SZKÓŁ>>>

Czarnek: po konsultacjach wypracowaliśmy wytyczne dla klas I-III szkół podstawowychTVN24

Akcja testowania nauczycieli

Akcja testowania nauczycieli na obecność koronawirusa rozpoczęła się 11 stycznia i trwała przez cały drugi tydzień ferii zimowych. Wcześniej Ministerstwo Zdrowia informowało, że chęć przeprowadzenia testu zadeklarowało około 165 tysięcy osób – to nauczyciele wczesnoszkolni i pracownicy szkolnej administracji.

Z danych MEiN wynika, że ostatecznie w testach wzięło udział około 136 tysięcy osób, wyniki otrzymało już około 134 tysiące osób. - Pozytywny test na obecność koronawirusa dotyczył 2591 osób, to jest dwóch procent wszystkich wyników badań – poinformowała Anna Ostrowska, rzeczniczka MEiN.

Autor:kk/r

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Archiwum TVN

Tagi:
Raporty: