Robotnik przygnieciony na budowie przy Bartyckiej

Autor:
katke/r
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Do zdarzenia doszło przy ulicy Bartyckiej
Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl Do zdarzenia doszło przy ulicy Bartyckiej

Jak poinformował Mateusz Szmelter z tvnwarszawa.pl, do zdarzenia doszło w okolicy Kopca Powstania Warszawskiego. Małgorzata Wersocka z zespołu prasowego Komendy Stołecznej Policji wskazała z kolei, że zgłoszenie wpłynęło o godzinie 8.29. - Ze wstępnych informacji wynika, że mężczyzna został przygnieciony przez łyżkę koparki. Trafił do szpitala - poinformowała policjantka.

Bogdan Smoter z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej przekazał, że na miejscu pracowali także strażacy. - Mężczyzna został przygnieciony przez łyżkę wozidła (pojazd typu wywrotka do transportu materiałów sypkich - red.) - doprecyzował. - Praca strażaków polegała na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia do czasu przyjazdu karetki. Poszkodowany był przytomny i został przekazany pod opiekę pogotowia ratunkowego - dodał strażak.

Przypomnijmy: w parku pod Kopcem Powstania Warszawskiego trwają prace remontowe. Miasto rozstrzygnęło przetarg we wrześniu ubiegłego roku. Na kopcu powstanie nowy plac z platformą widokową, a kotwica Polski Walczącej zyska nowoczesny postument. Zieleń porastająca wzgórze zostanie w wybranych miejscach uporządkowana, w innych pojawią się nowe drzewa parkowe i sadzonki drzew leśnych. W parku powstaną także ścieżki przyrodnicze, punkt widokowy i kładki w koronach drzew.

Autor:katke/r

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości