Przygotuj się na:

ZWĘŻENIE TUNELU PRZY DWORCU ZACHODNIM

Od piątku 9 kwietnia kierowcy skręcający w lewo, z Alei Jerozolimskich w stronę Żoliborza, nie przejadą środkowym pasem tunelu alei Prymasa Tysiąclecia. W związku z pracami na Dworcu Zachodnim, w najbliższy weekend nie będą też jeździć pociągi WKD. Zastąpią je autobusy.

60 strażaków wesprze personel dwóch warszawskich szpitali

TVN Warszawa | Mokotów

Autor:
katke/b
Źródło:
PAP
Andrusiewicz: w najbliższych dniach będą tworzone kolejne łóżka covidowe, kolejne respiratoryTVN24
wideo 2/4
TVN24Andrusiewicz: w najbliższych dniach będą tworzone kolejne łóżka covidowe, kolejne respiratory

60 strażaków ratowników wesprze personel szpitali przy Wołoskiej i na Stadionie Narodowym. Jak zapewnia Komenda Główna PSP, to osoby przeszkolone, które mogą wykonywać nawet niektóre badania medyczne.

- 60 ratowników medycznych będzie do dyspozycji Centralnego Szpitala Klinicznego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji – powiedział Karol Kierzkowski z zespołu prasowego Komendy Głównej PSP. Będą oni kierowani do pracy w szpitalu tymczasowym na Stadionie Narodowym oraz w klinice przy Wołoskiej.

Obsługują połowę izby przyjęć

Kierzkowski podkreślił, że ratownicy z PSP są doskonale przygotowani oraz mają duże doświadczenie. - Mogą obsługiwać respiratory, dokonywać wkłuć, podawać lekarstwa, robić niektóre badania medyczne – wyjaśnił.

W całym kraju pracuje obecnie w szpitalach 95 strażaków ratowników. Ponadto strażacy utworzyli i obsługują 123 polowe izby przyjęć przed lecznicami. Wśród skierowanych do pracy w izbach jest 53 ratowników. Pojazdami straży pożarnej są także dowożone butle w tlenem do szpitali. W kraju jest 38 tzw. banków z tlenem medycznym. - Jeżeli nie ma karetki, bo jest wykorzystywana na przykład do przewożenia pacjentów z COVID-19, to wzywani są strażacy – podkreśla Kierzkowski. W jego ocenie takich wyjazdów jest coraz więcej. - Strażacy wzywani są do zasłabnięć, złamań czy innych uszkodzeń ciała – dodał.

Na tvnwarszawa.pl pisaliśmy też o tym, że po zderzeniu tramwajów nie było wolnych karetek. Pomogli strażacy:

Zderzenie tramwajów na rondzie StarzyńskiegoTomasz Zieliński / tvnwarszawa.pl

Autor:katke/b

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Jakub Kaczmarczyk/PAP

Tagi:
Raporty: