WOŚP 2023 w Warszawie: koncerty, imprezy sportowe i inne charytatywne atrakcje

Autor:
kk/r
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Owsiak podaje wynik 31. Finału
Owsiak podaje wynik 31. FinałuTVN24
wideo 2/20
31. Finał WOŚP

31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Warszawie upłynie pod znakiem koncertów, zawodów sportowych oraz charytatywnych atrakcji. Na scenie głównej na placu Bankowym zagra 16 artystów, będzie też "Światełko do nieba". Występy będzie można także zobaczyć na żywo w namiocie WOŚP na placu Defilad. Dla fanów aktywności fizycznej przygotowywane są bieg "Policz się z cukrzycą" oraz liczne turnieje piłkarskie. Będzie też bicie rekordu w wiosłowaniu i skoki z 40-metrowego wieżowca.

31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy gra pod hasłem "Żyj zdrowo w zdrowym świecie". Zebrane środki zostaną przeznaczone na walkę z sepsą. Jak podkreśla WOŚP - w tym roku Orkiestra gra dla wszystkich: małych i dużych.

WOŚP 2023 w Warszawie. 16 koncertów na placu Bankowym

Na placu Bankowym stoi już scena koncertowa, na której 29 stycznia, czyli w dniu 31. Finału WOŚP zagranych zostanie w sumie 16 koncertów. Początek występów planowany jest na 13.40. Ostatni artysta pojawi się na scenie o 21.40. Zagrają m.in.: Spięty, Sztywny Pal Azji, Pull The Wire, Kirszenbaum, Kashell, Żurkowski, Hańba!, Blenders, Dagadana, Gutek i WaluśKraksaKryzys i Transgresja.

Na godzinę 20 planowany jest moment kulminacyjny finału, czyli "Światełko do nieba". Później w line-upie znaleźli się jeszcze Mrozu, Dziwna Wiosna, Dirty Shirt i LemON, którego koncert zakończy całe wydarzenie.  

Wstęp na koncerty na placu Bankowym jest bezpłatny. Może je obejrzeć każdy zainteresowany.

31. Finał WOŚP. Jak możesz wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy

WOŚP 2023. Koncerty w studio telewizyjnym 31. Finału Orkiestry

Równolegle koncerty będą się również odbywały w studio telewizyjnym 31. Finału WOŚP na placu Defilad. Pojawią się tam, niektórzy z artystów z placu Bankowego, a także Orkiestra Nadarzyn, Kiernozianie oraz Voo Voo.

Studio telewizyjne finału WOŚP jest ogólnodostępne. Każdy może je odwiedzić, ale wewnątrz może przebywać określona liczba osób. Zainteresowani wizytą na placu Defilad powinni więc liczyć się z tym, że wstęp może być poprzedzony oczekiwaniem w kolejce.

Scena na 31. Finał WOŚP na placu Bankowym TVN24

WOŚP 2023. Bieg "Policz się z cukrzycą" w Warszawie

W południe 29 stycznia wystartował pięcioklometrowy bieg "Policz się z cukrzycą". Uczestnicy pobiegli między innymi ulicami: Senatorską, Wierzbową, Moliera, Miodową, Długą, Podwalem i Krakowskim Przedmieściem.

Każdy, kto nie mógł wziąć udziału w rywalizacji w centrum stolicy, mógł na własną rękę dołączyć do Biegu Wirtualnego.

WOŚP 2023. Aukcje gwiazd TVN Warner Bros. Discovery >>>

WOŚP 2023 w Warszawie. Turnieje sportowe, bicie rekordów w wiosłowaniu i skoki z wieżowca

Oprócz koncertów w ramach 31. Finału WOŚP odbędą się też wydarzenia organizowane przez poszczególne sztaby. Niektóre z nich - organizowane na przykład przez szkoły czy firmy - są imprezami zamkniętymi. W stolicy nie brakuje jednak propozycji, z których skorzystać może każdy z nas.

Na Bielanach Stowarzyszenie "Razem dla Bielan" planuje Piłkarski Turniej WOŚP. W niedzielę o 9.30 w piłkarskiej rywalizacji zmierzą się dzieci z rocznika 2014 oraz ich rodzice. Impreza odbywa się na Orliku przy Rudzkiej. Wymagana jest wcześniejsza rejestracja. Wpisowe to 250 złotych do puszki WOŚP.

To samo stowarzyszenie przygotowuje też zawody pływackie "Pływamy dla dzieci do końca świata i jeden dzień dłużej". Rywalizacja skierowana jest dla dzieci z roczników 2014, 2015 i 2016. Początek zawodów o 10.30 w pływalni CRS Bielany przy Lindego. Zapisy prowadzi Uczniowski Klub Sportowy "G-8 Bielany".

31. FINAŁ WOŚP. LISTA ATRAKCJI W SZTABACH W WARSZAWIE >>>

Białołęcki Ośrodek Sportu proponuje przejazdy zabytkowym tramwajem berlinką, czyli wagonem K403. W dniu finału będzie on kursował na linii tramwajowej numer 2 na trasie Metro Marymont - Pętla Winnica. Pojazd zostanie uprzednio oklejony sercami WOŚP. Każdy może ruszyć nim w darmową podróż.

Otwarty turniej piłki nożnej organizuje MKS Grochovia w Hali Siennickiej. Będą mu także towarzyszyć inne atrakcje związane ze sportem i zdrowym trybem życia. Początek imprezy o godzinie 10 w niedzielę, 29 stycznia.

Dom Kultury Świt zaprasza na skoki z wieżowca. Około godziny 10 śmiałkowie będą mogli skoczyć z 40-metrowego budynku na Wawrzyszewie. Warunkiem uczestnictwa jest wylicytowanie skoku na aukcji. Zainteresowani mogą kupić skok otwarcia oraz pozostałe skoki rozpisane na kolejne godziny.

31. finał WOŚP - gdzie oglądać transmisję?

Po raz siódmy partnerem i gospodarzem Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest TVN Warner Bros. Discovery. W niedzielę, 29 stycznia, wszystkie najważniejsze wydarzenia - nie tylko z Polski - cały dzień będą transmitowane bądź relacjonowane na antenach TVN, TTV, TVN24 oraz w portalu tvn24.pl.

31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już 29 stycznia. Ostatni moment przygotowań >>>

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:kk/r

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: UM Warszawy

Pozostałe wiadomości